Wyzwanie czytelnicze LC

Wierszozwierze

Wydawnictwo: Skrzat
nieperfekcyjnie

"Wierszozwierze" to połączenie pełnych humoru rymowanych wymyślanek autorstwa Jerzego Horstena z równie zabawnymi rysowankami Oli Makowskiej. Papuga, koala, goryl, krokodyl, gazela, flamingi – to tylko niektórzy z bohaterów tego zbiorku. I choć o zwierzakach napisano już mnóstwo wierszyków, gwarantujemy, że te dostarczą wam wiele radości i nowych ciekawostek.

nieperfekcyjnie | 2016-07-10
Przeczytana: 04 lipca 2016

Książki przeznaczone dzieciom przepełnione są opowieściami o zwierzętach, które zawsze cieszą się gronem fanów. Zwierzęta są postaciami bardzo wdzięcznymi oraz interesującymi, o czym autorzy doskonale wiedzą i wykorzystują to z zadowalającym skutkiem. Z tego względu niełatwo jest czymkolwiek zaskoczyć swoich czytelników - Jerzemu Horstenowi udało się!

"Wierszozwierze" to krótkie rymowanki o egzotycznych zwierzątkach - papudze, słoniu, żyrafie, osiołku, tygrysie, krokodylu, hipopotamie czy mrówkojadzie. Historyjki wymyślone przez Jerzego Horstena szybko wpadają w ucho i błyskawicznie zapadają w pamięć, dzięki czemu każdy maluch po kilkukrotnym wysłuchaniu rymowanki może nauczyć się jej w mig.

Ola Makowska stworzyła przewspaniałe ilustracje, które zachwycają swoimi barwami - przyciągną wzrok nie tylko każdego maluszka, ale dorosłego czytelnika. Krótkie wierszyki pomogą w samodzielnym czytaniu, przy...

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Wierszyki to coś co Nikodem uwielbia odkąd był malutki i choć teraz jest już z niego kawał chłopaka (w końcu ma już siedem i pół roku) to wierszyki nadal słucha z zainteresowaniem. Pewnie niebawem przyjdzie taki czas, że powie mi, że jest już na to za duży, że to obciach i że dla dzidziusiów... Na szczęście rośnie młodszy braciszek, który (mam nadzieję) będzie słuchał wierszyków tak chętnie jak teraz starszak :) A jeśli nie to będę sobie sama je czytała, a co!

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam pewną niezbyt grubą i niezbyt dużą książeczkę z bardzo, bardzo krótkimi rymowankami. Jak tytuł wskazuje są to rymowanki o zwierzakach. Przeczytamy tutaj kilka słów o papudze, słoniu, żyrafie, ośle, zebrze, tygrysie, lwie, nietoperzu, gorylu, gazeli, flamingu, pawiu, krokodylach, leniwcu, hipopotamie, kobrze, żółwiu, mrówkojadzie, nosorożcu i koali.

Jak widzicie w większości są to zwierzaki dzikie, dosyć egzotyczne. Myślę, że to jeszcze bardziej zaciekawi małych słuchaczy ;) Wierszyki te są...

Karolina | 2016-12-08
Przeczytana: listopad 2016