Kern. Wiersze dla dzieci

Wydawnictwo: Wytwórnia
Abdita

Ilustracje: Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agnieszka Kucharska-Zajkowska, Anna Niemierko, Gosia Urbańska-Macias, Justyna Wróblewska Projekty okładek: Małgorzata Gurowska, Anna Niemierko Zbiór wierszy dla dzieci Ludwika Jerzego Kerna. Przypominamy uroczych bohaterów z dawnych lat: żyrafę u fotografa, literkę i, której zet ukradło kropkę, słonia w składzie porcelany,...

Projekty okładek: Małgorzata Gurowska, Anna Niemierko

Zbiór wierszy dla dzieci Ludwika Jerzego Kerna. Przypominamy uroczych bohaterów z dawnych lat: żyrafę u fotografa, literkę i, której zet ukradło kropkę, słonia w składzie porcelany, żuczka z Pszczyny, żarłocznego krokodyla z Nilu, babcię z wąsami i wielu innych. Poczucie humoru, lekka drwina i literacka wyobraźnia autora czynią te wiersze poezją najwyższej próby. Autorki ilustracji tego tomu to ta sama drużyna, która kilka lat wcześniej brawurowo zinterpretowała Tuwima. Czy dziś ilustratorki są tak samo odważne i pomysłowe, by zmierzyć się z kolejnym klasykiem i przenieść go do XXI wieku? Rozwiązujcie ich graficzne rebusy, czytajcie obrazy, szukajcie współczesnych odniesień, najlepiej „metodą dwa pi razy oko”.

Uwaga niespodzianka! Książka ma dwie różne okładki. Przy składaniu zamówienia prosimy wpisać swój wybór.

Spis treści: Choinka, Złodziejstwo, Źle skierowany słoń, Wiersz, w którym syczy przez cały czas, Schody, Śmierć filiżanki, Na kanapie, Kocie rachunki, Powiększające szkło, Dwa jeże, Ptaszek w gębie, Wąsy, Konkurs, Bajka o trzech wieściach, Cień, Żyrafa u fotografa,Kilka myśli maślanych w czasie gotowania jajek, Pan Tygrysssssssssssssss , Wisła, W Telefonowie, Żółty wróbel, Litery, Wąż, 46 nóg, Orszak zwykłego człowieka, Pstrykowianie, Koocie ooczy, Etiuda polska na ż, rz, sz i cz , Ptasie pogaduszki, Psia niedziela, Małpa i lornetka, Dziwna zwrotka, Do zwierząt.

źródło opisu: http://wytwornia.com/index.php?s=karta&id=62

źródło okładki: http://wytwornia.com/index.php?s=karta&id=62