LubimyCzytać

W książce po raz pierwszy w literaturze przedmiotu zostały przedstawione stopnie globalizacji trzech metropolii europejskich: Berlina, Pragi i Warszawy. Zastosowana została oryginalna koncepcja teoretyczna oraz starano się również o bardziej wymierny obraz wpływów procesów globalizacyjnych poprzez zastosowanie wypracowanych wskaźników porównawczych. Zakres prezentowanych wyników badań obejmuje zmiany w aspektach ekonomicznych, infrastrukturze, w strukturze populacji mieszkańców, w symbolice, kulturze i architekturze trzech metropolii. Ze względu na atrakcyjną problematykę, nowatorskie ujęcie, książka spotka się z zainteresowaniem nie tylko teoretyków socjologii miasta i interdyscyplinarnych badaczy, lecz również studentów i szerszego kręgu czytelników.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras