Przesłuchanie małoletnich świadków

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
LubimyCzytać

Książka analizuje problem podatności małoletnich świadków na sugestię i wiarygodności ich zeznań.Autorka przedstawia: * charakterystykę oddziaływania sugestywnego, zniekształcającego wspomnienia, * mechanizmy wpływania na treść zeznań świadków, * problemy z oceną wiarygodności zeznań małoletniego świadka, * czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy ocenie, czy i w jakim stopniu zeznania dziecka pozostają pod wpływem osób trzecich, * sposoby na zmniejszenie oddziaływania sugestywnego w procesie przygotowania dziecka do roli świadka i podczas przesłuchania. Autorka stawia sobie ambitny cel ukazania kwestii dotyczących opiniowania sądowo-psychologicznego, ale także mam nadzieję pomoże organom procesowym w podejmowaniu rozstrzygnięć. (...) Publikacja spełnia wymogi zarówno podręcznika akademickiego, jak i książki niezbędnej każdemu profesjonaliście pracującemu z dzieckiem i jego rodziną.(Prof. dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska)

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!