Art color ballet

Wydawnictwo: Bosz
9 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
albumy
LubimyCzytać

Album przedstawia grupę krakowską Art Color Ballet, założoną przez Agnieszkę Glińską. Zespół uprawia nowoczesną formę baletu, w której jedną z integralnych i istotnych ról grają oryginalnie malowane, półnagie ciała tancerzy. Fotografie i uzupełniające je krótkie teksty twórców zdradzają tajniki warsztatu body paintingu oraz pokazują spektakle teatralne grupy zarówno od zaplecza, jak i na scenie, wprowadzając odbiorcę w niesamowity świat sztuki sięgającej do archetypów ludzkiej cywilizacji.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Basia | 2016-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2016, Sztuka

Bardzo ciekawy album, fascynujący, bezpośrednio dotyka sztuki, inspiruje. Art Color Ballet jest uzupełniony o krótkie, starannie wybrane i dopracowane komentarze, które poruszają tematykę nie tylko samej sztuki bodypaintingu, ale również dotyczą czystej emocji jaką jest refleksja.

Twórczość Glińskiej sprawia wrażenie dojrzałej i kompletnej, szalenie seksownej i zmysłowej; jest pobudzającym miejscem, do którego można uciec od rzeczywistości. Lub właśnie tam ją odnaleźć.

Samo wykonanie albumu jest genialne, łączy subtelną elegancję z całą gamą kolorów i wiążącej się z nimi ekspresji.

Art Color Ballet to był trafny wybór na dzisiejszy wieczór - dostałam te smaki, których szukałam.

Gorąco polecam

joan-na | 2015-12-12
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Przy tym albumie i przy występach samej grupy Art Color Ballet budzą się zmysły :)