Spółki prawa handlowego w działalności gospodarczej samorządu powiatowego

Wydawnictwo: Difin
LubimyCzytać

Publikacja odnosi się do zagadnień związanych z działalnością gospodarczą sfery samorządowej przedstawionych w odniesieniu do aspektów tworzenia oraz funkcjonowania spółek z udziałem powiatu samorządowego. W opracowaniu omówiono zagadnienia dotyczące pojęcia przedsiębiorcy, działalności gospodarczej, działalności komunalnej z uwzględnieniem sfery użyteczności publicznej. Ponadto dokonano charakterystyki spółek prawa handlowego wykorzystywanych przez powiaty samorządowe, przy prowadzeniu działalności gospodarczej w szeroko postrzeganej sferze użyteczności publicznej, z uwzględnieniem partnerstwa publiczno-prywatnego. Merytoryka publikacji obejmuje również rozważania dotyczące kreacji spółek z udziałem powiatu ( w tym wymogów formalno-prawnych), obrotu walorami udziałowo-akcyjnymi spółek jak i aspektów związanych z nadzorem oraz kontrolą nad tego typu podmiotami spółkowymi.Opracowanie kierowane jest do:-członków zarządów powiatów samorządowych-pracowników starostwa powiatowego-skarbników powiatów samorządowych-radnych powiatów samorządowych-członków organów spółek kapitałowych-radców prawnych, adwokatów zajmujących się obsługą prawną podmiotów spółkowych, powiatów samorządowych, sfery publicznoprawnej-pracowników spółek z udziałem powiatów samorządowych-podmiotów realizujących idee partnerstwa publiczno-prywatnego-pracowników naukowych szkół wyższych zajmujących się problematyką prawa administracyjnego, samorządowego, gospodarki komunalnej, prawa gospodarczego publicznego, administracyjnego prawa gospodarczego, prawa spółek, obrotu gospodarczego-studentów prawa-studentów administracji-studentów ekonomii i zarządzania

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!