Łotwa. Zarys dziejów narodu i państwa. Od czasów najdawniejszych do początku XXI wieku

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Łotwa, kraje nadbałtyckie
historia
LubimyCzytać

Książka ŁOTWA – zarys dziejów narodu i państwa od czasów najdawniejszych do początku XXI wieku jest pierwszą w naszym kraju próbą syntezy wiedzy o Łotwie i Łotyszach. Publikacja ma charakter popularyzatorki. Przedstawia dawne dzieje państwa i jego mieszkańców oraz współczesną sytuację nadbałtyckiego kraju. Poszczególne rozdziały dotyczą m.in. historycznych korzeni narodów zamieszkujących Łotwę, dziejów terytoriów łotewskich, kształtowania się łotewskiej państwowości.Oprócz aspektów politycznych i gospodarczych ukazane zostało bogactwo kulturowe Łotwy oraz poruszone zostały tematy dotyczące mniejszości narodowych czy wspólnot religijnych.Szczególną uwagę autor zwrócił na stosunki polsko-łotewskie, przedstawiając wielowiekowe powiązania obydwóch narodów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

kothbiro | 2016-03-08

Taka sobie, ale pierwsza na rynku więc warto