Kociokwik z winem tle

Tłumaczenie: Anna Gralak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lillian Cleary, Tête à tête". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Wildcat Wine
83-7319-623-4
literatura amerykańska

Lillian Belle Rosemary Cleary jest młodą i niezwykle utalentowaną panią adwokat mieszkającą w Sarasocie na Florydzie. Bezwzględna w pracy, w życiu osobistym radzi sobie troszkę gorzej. Jest nie tylko bardzo zapracowana, ale w normalnym funkcjonowaniu przeszkadzają jej także ortoreksja, czyli obsesja zdrowego odżywiania, i natręctwo ciągłego sprzątania wszystkiego wokół. Pewnego popołudnia w jej domu zjawia się nieoczekiwany gość, a wraz nim - duże kłopoty. Owym przybyszem jest farmer Dave, dawny przyjaciel i kochanek Lilly. Przyjeżdża furgonetką pełną wina skradzionego z winiarni, w której był zatrudniony. Nasza bohaterka wyrusza tam, by udobruchać właściciela Earla Stallinga, i wyprosić wycofanie aktu oskarżenia. Wkrótce Earl ginie w bardzo dziwnych okolicznościach. Niebawem dołączają do niego jeszcze dwa trupy: jednego znajduje na bagnach Dave, drugi to zastrzelony Kenneth Mallory, partner z firmy prawniczej Lilly. Główną podejrzaną zostaje Bonita - serdeczna przyjaciółka i asystentka Lilly, ponieważ przed śmiercią Mallory szantażował ją z niewyjaśnionych powodów. Nasza pani adwokat nie może tego tak zostawić. Jest przekonana, że trzy zabójstwa są jakoś ze sobą powiązane i wszczyna własne śledztwo, nie zawsze trzymając się w nim legalnych metod. Akcja obfituje w wiele nieoczekiwanych zwrotów i wątków. A cała powieść pełna jest zgryźliwego humoru i trafnych spostrzeżeń dotyczących życia.

minbeat | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Jeśli macie pod ręką jakąś inną książkę, sięgnijcie po nią bez wahania, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że będzie lepsza niż "Kociokwik".

Są książki, w których absurd jest na porządku dziennym i wychodzi im to na dobre, są książki pełne humoru, książki, w których akcja toczy się w niesamowitym tempie i najeżona jest zaskakującymi zwrotami. Ta powieść też mogłaby byś taką właśnie książką (może nawet miała tak być?). Niestety, nie jest.

evi | 2011-06-26
Przeczytana: luty 2011

Ta książka nieco gorsza niż pierwsza część przygód sympatycznej pani adwokat, ale wciąż zabawna, wciągająca i... warta przeczytania. Miałam okazję zapoznać się z nią już jakiś czas temu, dlatego wrażenia po jej przeczytaniu są już nieco zakurzone. Książkę polecam każdemu na poprawę humoru, nie można nie śmiać się podczas czytania! Przygody Lilly serdecznie bawią!

Loui Czyta | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013