Pływanie w negliżu

Cykl: Lillian Cleary (tom 1) | Seria: Tête à Tête
Wydawnictwo: Muza
Skinny-Dipping
literatura amerykańska

"Ja, Lilly Rose Cleary, posiadam wprost nieskończone możliwości doprowadzania samej siebie do szału". No a kto zna kobietę lepiej niż ona sama? Szczególnie taką kobietę jak Lilly, twardą jak głaz panią adwokat z kancelarii prawnej w Sarasocie na Florydzie, która broni nadzianych lekarzy w sprawach o błędy w sztuce i ma wyjątkowy dar ściągania na siebie wszelkich kłopotów? Zabawna, pełna...

Zabawna, pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść z wątkiem kryminalnym, która w krzywym zwierciadle ukazuje środowisko prawnicze Florydy.

Claire Hamner Matturro po ukończeniu studiów pracowała jako adwokat, by później zająć się pisaniem. Swój czas dzieli między Georgię i Florydę. Jest także autorką powieści "Kociokwik z winem w tle" (Muza SA 2006)

źródło opisu: [Muza SA, Warszawa 2007]

Galene | 2013-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zabawna, wciągająca, sprawnie napisana, ale druga część "Kociokwik z winem w tle" podobała mi się bardziej. Brakowało mi barwnych postaci z dalszego planu: farmera Dave'a, wścibskiej sąsiadki, policjanta zabierającego dziecko na miejsca zbrodni i chyba wolę czytać o kłopotach z uprawą wina niż o przekrętach ubezpieczycieli zdrowotnych.

Karolina | 2015-11-16

Wybierając tę książkę ze stosu spodziewałam się, że umili mi szary i ponury wieczór. Okazało się jednak, że ledwo przebrnęłam przez te zaledwie nieco ponad 200 stron. Staram się być zwykle wyrozumiała w stosunku do debiutów, ale są pewne granice.

Lilly Cleary to główna bohaterka książki, która jest zlepkiem kilku postaci z popkultury. Naiwna i lekko nierozgarnięta niczym Bridget Jones, ale w zdecydowanie gorszym wydaniu. Pedantyczna i cierpiąca na nerwicę natręctw, jak inspektor Monk, ale nie równie jak on przenikliwie inteligentna. Niczym Ally McBeal, tylko z dużo gorszym wykształceniem prawniczym. Właśnie, Lilly składa się z tak wielu innych postaci, że brakuje w niej…Lilly. Bohaterka jest bardzo mało wyrazista, właściwie nic jej nie wyróżnia.

Podobnie jak bohaterka, również akcja powieści jest rozmyta i niewyraźna. Tak naprawdę trzeba się bardzo skupić, by ją „wyłapać”. Niby mamy tu sprawy w sądzie, niby jakieś napaści i strzelaniny. Do tego kilka romansów, kilka scen...

evi | 2011-06-26
Przeczytana: styczeń 2011

Ojej, jak się cieszę, że całkiem przypadkiem wpadła w moje ręce powieść o przygodach prawniczki Lilly Cleary! Kupując ją, nie przewidywałam, że będę się tak świetnie bawić, czytając ją! Książka trzyma w napięciu (do thrillera jej daleko, nie o taki rodzaj napięcia chodzi - raczej intryguje), a w najmniej oczekiwanym momencie wywołuje wybuchy niekontrolowanego śmiechu. Dobra komedia na każdy dzień.

Rossellinique | 2012-01-18
Przeczytana: 2011 rok

fajnie i lekko się ja czyta, ale nie zapada w pamięć, ot typowa książka dla relaksu.

ElaOP | 2014-09-23
Przeczytana: 23 września 2014

Trafiłam na nią przypadkiem i szczerze nie spodziewałam się, że będzie tak przyjemna w odbiorze. Postacie bardzo ciekawe, intryga wciągająca a przy tym zabawna czyli tak zwana typowa książka dla relaksu.
Muszę jednak stwierdzić, że choć można ją polecić nie wstrząsa ona czytelnikiem na tyle by na dłuższy czas o niej rozmyślać.

lily_27 | 2015-05-16

Łatwo oraz szybko się czyta i to tyle z zalet tej książki :D

pratti | 2012-12-17
Przeczytana: kwiecień 2010