Outtakes From the Grave

Okładka książki Outtakes From the Grave Jeaniene Frost
Okładka książki Outtakes From the Grave
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Nocna Łowczyni (tom 0.1) fantasy, science fiction
Nocna Łowczyni (tom 0.1)
Self Publishing
2015-12-22
2015-12-22

Ciekawostka dla fanów cyklu Nocna Łowczyni. Zbiór innych, pierwotnych lub alternatywnych wersji fragmentów powieści o Cat i Bonesie, wampirach obdarzonych niezwykłymi mocami.
Miło było powrócić do jednego z ulubionych cykli powieściowych fantasy.

Miło było powrócić do jednego z ulubionych cykli powieściowych fantasy.

Seria "Nocna Łowczyni" opowiada o przygodach Cat i Bones'a. Historia osadzona w świecie wampirów i innych istot nadprzyrodzonych. Zdecydowanie bardzo fajna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie oraz ciekawe wątki poboczne. Seria zawiera kilka powieści, krótkie opowiadania oraz książki o pobocznych postaciach. Czytało mi się przyjemnie i szybko. Jedyny minus to przeciąganie akcji. Czasem miałam wrażenie, że te kilka książek można by połączyć w jedną, gdyby usunęło się połowę dziwnych sytuacji czy opisów. Ogólnie polecam. Dużym plusem są dorosłe postacie i brak akcji w stylu "dzieci ratują świat. Miłego czytania :)

„Odrzuty z grobu” (fajnie brzmi) to zbiór wyciętych bądź alternatywnych scen z Nocnej Łowczyni.

Sama seria Nocna Łowczyni składa się z 7 części.
Główną bohaterką cyklu jest jedyna na świecie żywa wampirzyca(żartuje),a raczej półwampirzyca Cat, która poluje na wampiry, uznając je za zło wcielone. Wszystko pięknie i słodko dopóki nie próbuje zabić wiekowego wampira Bonesa, który także poluje na wampiry (tyle, że określone). Bones urodził się w XVII-wiecznym domu publicznym. Jako człowiek był prostytutką. Odkąd Cat spotyka Bonesa wszystko się zmienia. Wciągającej akcji, towarzyszy humor i fantastyczna historia miłosna.

„Outtakes from the Grave” dla zwolenników (niczym wyznawców) Nocnej Łowczyni, to ukoronowanie serii. Książka pozwala na zapoznanie się z procesem pisarskim. Treść zbioru jedynie sprawia, że czytelnik docenia kluczową serię w jej ostatecznym kształcie.
Recenzja w większym zakresie została umieszczona też na moim blogu: http://ufeniksa.blogspot.com/

Dlaczego 5 gwiazdek? Pomimo, że miło się wspomina umieszczone tutaj sceny i fragmenty stanowią gorszą wersję wydanej już serii. Innymi słowy cieszmy się, że Nocna Łowczyni została wydana w tej a nie innej postaci.

Sama seria Nocna Łowczyni składa się z 7 części.

• ** Po angielsku

Dodaj cytat z książki Outtakes From the Grave