Interfejs API. Strategia programisty

Tłumaczenie: Piotr Pilch
Wydawnictwo: Helion
APIs: A Strategy Guide
pszcz

Internet to gigantyczna sieć urządzeń połączonych ze sobą. Jego potencjał wykorzystują wszyscy i każdy jest świadom tego, że pojedyncze urządzenie bez połączenia z siecią nic nie znaczy. Podobnie jest z systemami informatycznymi. Możliwość integracji z siecią, tworzenia rozszerzeń oraz wymiany danych pomaga twórcom aplikacji rozwinąć skrzydła i odnieść sukces na szeroką skalę. Zastanawiasz się, jak otworzyć Twój system na świat? Interfejs API to jedyna droga!

Sięgnij po tę książkę i przekonaj się, jak przygotować wygodny interfejs API, z którego programiści będą korzystali z przyjemnością. Na kolejnych stronach znajdziesz kluczowe zasady projektowania interfejsów API, sposoby zabezpieczania API oraz zarządzania użytkownikami. Ponadto dowiesz się, jak zarządzać ruchem sieciowym, obsługiwać interfejs API oraz mierzyć sukces Twojego API. Na sam koniec zobaczysz, jak zaangażować projektantów w proces adaptacji. Ta książka jest doskonałym źródłem informacji dla wszystkich osób chcących zrozumieć, czym są interfejsy API, jak wykorzystać drzemiący w nich potencjał oraz jak uniknąć typowych zagrożeń i problemów. Twoja lektura obowiązkowa!

Dowiedz się o rozwoju interfejsów API, a także dlaczego Twoja firma może ich wymagać.
Zaznajom się z rolami właścicieli zasobów, dostawców i projektantów w łańcuchu wartości interfejsu API.
Opracuj strategie związane z projektowaniem, implementowaniem i wprowadzeniem produktu na rynek.
Opracuj efektywny proces na potrzeby zarządzaniami zabezpieczeniami i użytkownikami.
Rozwiąż problemy natury prawnej, takie jak zarządzanie prawami i warunki użytkowania.
Zarządzaj ruchem sieciowym i komfortem pracy użytkowników za pomocą pewnego modelu operacyjnego.
Określ metryki wymagane do ustalenia skali powodzenia interfejsu API.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/interfejs-api-strategia-p...(?)

źródło okładki: http://s.helion.pl/okladki/125x163/inapst.jpg

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!