Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać

Wydawnictwo: Bernardinum
Madagaskar, Afryka
BookJunkie

Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać to subiektywny i osobisty zapis rocznego pobytu Daniela Kasprowicza na Czerwonej Wyspie. Barwna opowieść o podążaniu swoją drogą i odważnym realizowaniu własnych marzeń, urzekająca szczerością i prostotą. Tu nie ma miejsca na sztuczną kokieterię, zbędne ubarwienie nowej rzeczywistości czy bezrozumne zachłyśnięcie się orientalnością malgaskiego...

Tu nie ma miejsca na sztuczną kokieterię, zbędne ubarwienie nowej rzeczywistości czy bezrozumne zachłyśnięcie się orientalnością malgaskiego świata.

Autor otwarcie i bez skrępowania zmaga się z nowym środowiskiem, własnymi myślami, europejskimi przyzwyczajeniami i słabościami. Nie ocenia i nie opiniuje, ale stara się jak najlepiej poznać i zrozumieć. To skłonny i pełen pasji chłopak, który ma odwagę marzyć i realizować swoje marzenia. Który tam, na odległej i obcej ziemi, odkrywa siebie i otrzymuje najcenniejszą lekcję – życia.

Książka kusi bogactwem i różnorodnością obrazów, subtelnie nęci każdy ze zmysłów, ale i niepokoi powracającym pytaniem – kto komu więcej ofiarował…

źródło opisu: www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl

werka777 | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

„[…] Madagaskaru nie można ubrać w słowa. Nie można go ani opisać, ani też dobrze zrozumieć.
[…] Po drugie, nie powinniśmy na siłę starać się rozumieć Malgaszów. Tym bardziej nie powinniśmy starać się rozumieć ich przez pryzmat naszego świata.”

Podróże kształcą, przyoblekają człowieka w nową, wartą uwagi wiedzę. Poszerzają horyzonty pojęcia na temat tego, co nas otacza i pozwalają na zebranie kolekcji wspomnień, którymi możemy dumnie pochwalić się przed znajomymi. Coraz częściej wyjeżdżamy do krajów egzotycznych, orientalnych, odległych nam kulturowo. Pochłaniamy cudowne skrawki Ziemi wszystkimi zmysłami i odhaczamy na swojej liście kolejne punkty, które zamierzaliśmy zobaczyć. Czy jednak uwierzycie, że są wśród nas tacy ludzie, którzy wyjeżdżają po to, by zobaczyć głód? Wielkie ekspedycje nie zawsze muszą kończyć się braniem od świata – czasami bowiem ich celem jest dawanie, niesienie pomocy dokładnie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Przekonajcie się zatem o tym, jak...