O wykonywaniu dzieł Chopina

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Chopin
muzyka
lambada

Od autora: Nie przeceniając bynajmniej wartości tego studium, ośmielam się je wydać na widok publiczny, a to na zasadzie życzliwej jego oceny przez prasę i słuchaczy. Zamieniając rzecz mówioną na pisaną, z konieczności wprowadzić musiałem pewne zmiany, nie naruszając jednak w niczym głównej osnowy. Toż samo i co do przytaczanych przykładów; kilka dodałem, większą część usunąłem jako zbyteczne...

Od autora:
Nie przeceniając bynajmniej wartości tego studium, ośmielam się je wydać na widok publiczny, a to na zasadzie życzliwej jego oceny przez prasę i słuchaczy. Zamieniając rzecz mówioną na pisaną, z konieczności wprowadzić musiałem pewne zmiany, nie naruszając jednak w niczym głównej osnowy. Toż samo i co do przytaczanych przykładów; kilka dodałem, większą część usunąłem jako zbyteczne dla czytelnika, któremu dzieła Chopina nie powinny być obce. Z wszelkich uwag, czynionych mi przez osoby kompetentne, nie omieszkam skorzystać, w razie gdybym miał sposobność drukowania powtórnie tych odczytów.
J.K.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1960

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!