WIARA I SEKS. Jan Paweł II o małżeństwie i rodzinie

Okładka książki WIARA I SEKS. Jan Paweł II o małżeństwie i rodzinie Robert Skrzypczak
Okładka książki WIARA I SEKS. Jan Paweł II o małżeństwie i rodzinie
Robert Skrzypczak Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
religia
Wydawnictwo AA
2015-01-01
2015-01-01

Wstęp do teologii ciała i nauki KK o płciowości i seksualności człowieka. Napisane przystępnym językiem.

To rewelacyjna pozycja konfrontująca aktualne zabiegi hedonistyczne poparte faktami, propagowane przez ówczesne społeczeństwo, przejawiające się w wielu aspektach naszego życia. Poruszany jest temat walki z ludzkim egoizmem oraz sposoby jego dostrzegania. Na pierwszy plan wyłania się znaczenie rodziny.
Książka skłania do głębokich refleksji nad samym sobą i dostarcza wielu znaczących informacji o otaczającym nas świecie co świadczy o dużej wartości pozycji.
Polecam!

Książka skłania do głębokich refleksji nad samym sobą i dostarcza wielu...

Wszyscy wiemy, że Jan Paweł II został ogłoszonym "papieżem rodziny" i nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że określenie to jest jak najbardziej zasadne. Jednocześnie nauczanie papieża jest bardzo trudne i wymagające.

Ks. Robert Skrzypczak, to nie tylko duchowny, lecz także psycholog, wielki znawca biografii Jana Pawła II i jego nauczania. W książce przypomina nam właśnie to, jak ono wyglądało w kontekście życia rodzinnego.

Jednak dla mnie najciekawszą częścią tej publikacji był pierwszy rozdział, w którym autor zawarł istotne sprawy z tzw. wojny ideologicznej. Kwestie, o których większość z nas nie ma zielonego pojęcia. Problemy dotyczące dużych sił lobbystycznych, których korzenie wywodzą się jeszcze z marksistowskiej nauki, a teraz przeobraziły się w ruchy LGBTQ, feministyczne i eko itd, a których celem jest zniszczenie rodziny. Przerażająco to brzmi, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak głęboko to sięga i jakie jest skuteczne.

Myślisz, że jesteś wolny i postępowy, a w rzeczywistości wytresowany przez wpływowych myślicieli i ideologów.

"Myślenie neomarksistów miało być przekazywane innym ludziom w sposób niemalże niezauważalny, tak jak rozprzestrzenia się wirus, w całkowitym odróżnieniu od państwowego, siłowego sposobu zaprowadzania komunizmu w krajach objętych metodologią stalinowską. Pierwszym krokiem do tego celu miało być zastąpienie tradycyjnej rodziny nową, otwartą komuną.(...)"

"Trzeba zorganizować intelektualistów wokół idei zepsucia świata zachodniego" mówił Willi Munzenberg, szef Kominternu na spotkaniu w Moskwie w 1922 roku.

"Dopóki chrześcijaństwo i zachodnia kultura nie zostaną wykorzenione z duszy człowieka Zachodu, marksizm nie będzie się mógł zakorzenić." - mówił Patrick Buchanan, amerykański, konserwatywny polityk i publicysta o przekonaniu ideologów rewolucji seksualnej.

Autor wspomina także Szkołę Frankfurcką, której jedną z głównych idei było "wykorzystanie pomysłu Freuda o "panseksualizmie", czyli szukaniu przyjemności, eksploatacja różnic między płciami, obalenie tradycyjnych relacji między kobietą i mężczyzną" (s. 72)

Sposobami osiągnięcia tego celu miały stać się: atak na autorytet ojca, negacja specyficznych ról ojca i matki, odebranie rodzinom jako pierwszym prawa do edukacji swoich dzieci; następnie zniesienie różnic w edukacji chłopców i dziewczynek, zniesienie wszelkich form męskiej dominacji oraz zadeklarowanie, że kobiety są "klasą ciemiężoną", a mężczyźni "ciemiężcami"...

"Żeby dokonać dalszego postępu rewolucji kulturowej, szkoła zalecała m.in 1. Ustanowienie przestępstw rasowych, 2. Ciągłe zmiany w celu wywołania nieporozumień, 3. Nauczanie dzieci o seksie i homoseksualizmie, 4. Podważanie autorytetu szkoły i nauczycieli, 5. Ogromną imigrację w celu zniszczenia tożsamości narodowej; 6. promowanie nadmiernego picia alkoholu, 7. Opróżnianie kościołów, 8. Nierzetelny system prawny uprzedzony wobec ofiar przestępstw, 9. Uzależnienie od państwa oraz świadczeń państwowych, 10. Kontrolę i ogłupianie mediów oraz 11. Zachęcanie do rozpadu rodziny" (za. T Matthews, Szkoła Frankfurcka, dewastujący spisek"

"Celem rewolucji seksualnej stało się wyprodukowanie nowego człowieka, niejako stworzenie go na nowo"

Bardzo ciekawą kwestią, o której pisze ks. Skrzypczak jest historia lewicy i jej uwikłanie się w pedofilię. Ugrupowanie Zielonych chętnie oskarża biskupów o nieradzenie sobie z pedofilią wśród duchownych, w marcu 1985 r. przyjęło dokument domagający się zalegalizowania "niewymuszonego seksu" dorosłego z dzieckiem. Znani dziś politycy - Daniel Cohn - Bendikt czy Volker Beck usprawiedliwiali wówczas praktykę zbliżeń z nieletnimi.
(...)
"mówi się o miłości międzypokoleniowej"

Przykładów i faktów w książce znajdziemy dużo. Warto sięgnąć.

Co chciałam jeszcze zaznaczyć, to fragment z kolejnych rozdziałów, które już nieco mniej ciekawe, również warto przeczytać

"Żadna kobieta na świecie nie przerwałaby ciąży, gdyby mężczyźni, ojcowie tych dzieci byli dojrzali i podjęli w pełni odpowiedzialność za to dziecko. Osamotniona kobieta podejmuje decyzję ulegając aktualnemu nastrojowi" - mówi dr Wanda Półtawska.(s.238)

"Jan Paweł II krytykował przyjmowane powszechnie przekonanie, że rolą kobiety jest wyłącznie bycie żoną i matką. Podkreślał równość w godności i odpowiedzialności między mężczyzną i kobietą, w związku z czym kobieta ma prawo do spełnienia sie zawodowego oraz w życiu publicznym. TO jednakże nie powinno przebiegać w konflikcie do jej niezastąpionej pozycji matki w rodzinie.(...) W przypadku mężczyzny papież usilnie zwalczał przyjmowany model życia i aktywności zawodowej, którego efektem była nieobecność ojca w domu." (s. 331)

"Jak uczy doświadczenie, nieobecność ojca powoduje zachwianie równowagi psychicznej i moralnej oraz znaczne trudności w stosunkach rodzinnych, podobnie jak, w okolicznościach przeciwnych, przytłaczająca obecność ojca, zwłaszcza tam, gdzie występuje już zjawisko tzw. machizmu, czyli nadużywanie przewagi uprawnień męskich, które upokarzają kobietę i nie pozwalają na rozwój zdrowych stosunków rodzinnych" JP II Familiaris consortio

"Również ojciec ma obowiązki wychowawcze w stosunku do dzieci, i to tak jemu właściwe, iż nie da się ich przerzucić na kogoś innego. Wśród nich jest również dojrzałe świadectwo wiary polegające na wprowadzaniu syna lub córki w życie Kościoła".

• Amor i Agape

Dodaj cytat z książki WIARA I SEKS. Jan Paweł II o małżeństwie i rodzinie