WIARA I SEKS. Jan Paweł II o małżeństwie i rodzinie

Wydawnictwo: AA
religia
Karo

W książce m.in. Pigułka niszczy Boga Rodzina – ostatni bastion wolności Odtruwanie miłości Sekret seksualnego spełnienia Nagość i zdrada Siła sakramentu Z „Humanae vitae” pod prąd Przerywanie ciąży Antykoncepcja Czystość przedmałżeńska Modlitwa Jana Pawła II za rodziny Podczas ostatniego synodu głośnym echem odbiły się głosy stwierdzające nieaktualność nauczania Jana Pawła II i encykliki...

W książce m.in.
Przerywanie ciąży
Antykoncepcja
Czystość przedmałżeńska
Modlitwa Jana Pawła II za rodziny

Podczas ostatniego synodu głośnym echem odbiły się głosy stwierdzające nieaktualność nauczania Jana Pawła II i encykliki Humanae vitae Pawła VI oraz postulaty domagające się udzielania Komunii św. osobom rozwiedzionym żyjącym w nowych związkach. Z różnych stron na Kościół katolicki wywierana jest presja, aby zaakceptował zatrute owoce rewolucji seksualnej uderzające w małżeństwo i rodzinę, na przykład antykoncepcję, rozwody, związki jednopłciowe. Jednak w obecnym zamęcie zaczyna się „odkrywać” wyjątkową moc argumentów broniących małżeństwa i rodziny, jakie pozostawił Kościołowi Jan Paweł II.

Ta książka prezentuje wizję miłości i seksualności zbudowaną przez Karola Wojtyłę – św. Jana Pawła II, wzbogaconą o treści spoczywające dotąd w cieniu zapomnienia: materiały do sesji przygotowanych przez kardynała Wojtyłę w Krakowie w następstwie ogłoszenia encykliki Humanae vitae, które dotarły do rąk autora dzięki dr Wandzie Półtawskiej.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław | 2018-09-14

Chyba najlepsza książka ks. Skrzypczaka, wszystko ładnie, po kolei omówione.

PPS | 2015-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2015

To rewelacyjna pozycja konfrontująca aktualne zabiegi hedonistyczne poparte faktami, propagowane przez ówczesne społeczeństwo, przejawiające się w wielu aspektach naszego życia. Poruszany jest temat walki z ludzkim egoizmem oraz sposoby jego dostrzegania. Na pierwszy plan wyłania się znaczenie rodziny.
Książka skłania do głębokich refleksji nad samym sobą i dostarcza wielu znaczących informacji o otaczającym nas świecie co świadczy o dużej wartości pozycji.
Polecam!

Karo | 2015-09-03
Przeczytana: 01 września 2015

Wszyscy wiemy, że Jan Paweł II został ogłoszonym "papieżem rodziny" i nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że określenie to jest jak najbardziej zasadne. Jednocześnie nauczanie papieża jest bardzo trudne i wymagające.

Ks. Robert Skrzypczak, to nie tylko duchowny, lecz także psycholog, wielki znawca biografii Jana Pawła II i jego nauczania. W książce przypomina nam właśnie to, jak ono wyglądało w kontekście życia rodzinnego.

Jednak dla mnie najciekawszą częścią tej publikacji był pierwszy rozdział, w którym autor zawarł istotne sprawy z tzw. wojny ideologicznej. Kwestie, o których większość z nas nie ma zielonego pojęcia. Problemy dotyczące dużych sił lobbystycznych, których korzenie wywodzą się jeszcze z marksistowskiej nauki, a teraz przeobraziły się w ruchy LGBTQ, feministyczne i eko itd, a których celem jest zniszczenie rodziny. Przerażająco to brzmi, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak głęboko to sięga i jakie jest skuteczne.

Myślisz, że jesteś wolny i postępowy, a w...