Zapomniana historia

Wydawnictwo: kropki trzy
baśń. legenda, zamek
literatura piękna
Aleksander

Opowieść, w której podróż bohaterów szlakiem polskich zamków i miejsc historycznych przepleciona została elementami zaczerpniętymi z baśni i legend.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: merlin.pl

Jolka | 2018-04-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Zenon Gierała (ur. 1949) - pisarz, regionalista, gawędziarz, urodzony na Zamojszczyźnie, a od lat mieszkający w Radomiu. Autor kilku książek, w których daje popis swojej ogromnej wiedzy na temat baśni i legend ziemi radomskiej, a także polskiej obrzędowości i zwyczajów ludowych. Pozycja"Zapomniana historia" wydana nakładem Wydawnictwa Trzy Kropki w 2010 roku, pojawiła się w moim domu kilka lat temu, jako nagroda dla mojej córki Asi za I miejsce w konkursie literackim. W końcu postanowiłam przeczytać i jestem zafascynowana. Tak, zafascynowana i urzeczona pięknem polskiego języka. Chylę czoła przed autorem za jego talent pisarski, który równie dobrze odbierać mogą dorośli, jak dzieci i młodzież. Tak wspaniałych i plastycznych opisów polskiej przyrody nie czytałam chyba od czasów lektur Konopnickiej. Ta książka jest na wskroś polska, swojska i sielska. To przemiłe uczucie, gdy czytając opisy budzącej się do życia wiosny ściska serce, a oczy wilgotnieją. Przedmiotem książki jest...