religia
Michał

źródło okładki: http://cerkiew.info/biblioteka/big_1384553248nie_widac_boga.jpg

Luu | 2016-01-13
Przeczytana: 2015 rok

Książka stawia pytania, na które chyba nikt z nas, ludzi, nie ma śmiałości spróbować udzielić pewnych odpowiedzi. Sprawiedliwość, jaką zdaje się kierować wszechmogący Bóg bywa nieraz niezrozumiała dla nas, posiadających nędzną namiastkę rozumu.
Mimo to autor poprzez przykłady ze swojej wieloletniej praktyki jako kapelan szpitalny czy specjalista ds. bioetyki próbuje odnaleźć Boga tam, gdzie go nie widać. Zaprasza czytelnika do wspólnej refleksji nad trudnymi tematami śmierci i choroby, niosąc tym samym swego rodzaju pocieszenie. Nie takie z rodzaju pustych zapewnień, że "wszystko będzie dobrze", ale pełne pokory i zrozumienia.