9788361381921
poezja
pidzamowa

Aleksandra Wrona - ur. 28.12.1991 r., pochodzi z Tychowa, mieszka w Gdańsku, absolwentka I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie, aktualnie studentka V roku Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Nagradzana i wyróżniana w wielu konkursach poetyckich, romansuje też z formami prozatorskimi. Stypendystka Miasta Gdańska w dziedzinie kultury, uczestniczka programu NCK "Kurs na Kulturę".

"falochroń" to jej debiut.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie.

Monika | 2015-11-06
Przeczytana: 22 października 2015

Przyznaje, że na poezji za bardzo się nie znam, jednakże od początku wiedziałam, że nie czyta się i nie uda się przeczytać tomiku jak zwykłą książkę. Tu potrzeba czasu, wczytania się, powolnego smakowania słów. Nie zawsze można całkowicie zrozumieć kontekst wierszy, czasem można całkiem źle zinterpretować słowa Autorki, ale niewątpliwie tomik jest piękny i bardzo artystyczny, a wykorzystanie pozornie prostych słów, ich łączenie oraz rozbijanie na różnorodne słowa mnie zachwycił. Po wieczorze poetyckim z Olą (coś niesamowitego!) inaczej spojrzałam na wiersze, z pewnością tomik przeczytam jeszcze wiele razy. Całkiem obiektywnie stwierdzam, że falochroń jest magiczny! [oby chronił mnie już zawsze]