Modlitwa ojców pustyni

Wydawnictwo: Esprit
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Ursa

Cisza i odrobina refleksji – tego potrzebuje każdy z nas, by uwolnić się od zgiełku otaczającego nas świata. Drogę do wewnętrznej harmonii wskazują nam chrześcijańscy pustelnicy, których milczenie przerywały jedynie słowa uwielbienia dla Boga. Dzięki Modlitwom ojców pustyni możemy usłyszeć Boga, który przemawia poprzez ciszę. Książka oprócz wprowadzenia w sposób modlitwy ojców, zawiera liczne przypowieści i apoftegmaty ilustrujące ich niezwykłą duchowość.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit

źródło okładki: Wydawnictwo Esprit

Mateusz | 2016-05-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Bardzo przypadła mi do gustu ta lektura.W książce można znaleść krótkie opowiastki z życia ojców pustyni,które dają do myślenia.
Są one wplecione w rozdziały dotyczące:ciszy,samotności,czuwania,wiary, pokory,pokus,czytania Pisma.
Pewne rzeczy w książce podkreśliłem gdyż warto do nich wrócić.
Na pewno przeczytam jeszcze raz,ta pozycja zachęciła do poszukania innych publikacji na temat ojców pustyni.