30 bajkowych dźwięków. Czerwony Kapturek

Wydawnictwo Olesiejuk
2015-08-21
2015-08-21
30 min.

Cudna książeczka. Piękne, kolorowe ilustracje; dźwięki nienachalne, miłe dla ucha. Czytamy, naciskamy i sympatycznie czas spędzamy:) Dla dziewczynek i chłopców, synek też chętnie słucha, chociaż nadal najbardziej fascynuje go dźwięk aniżeli treść:)

Czerwony Kapturek to historia, którą zna chyba każdy maluch. A co powiecie gdybym zaproponowała wam tę bajkę w zupełnie nowej odsłonie? Taką właśnie publikację nie tak dawno zaoferowało dzieciom wydawnictwo Olesiejuk, a nosi ona tytuł „30 bajkowych dźwięków. Czerwony Kapturek”.
Pięknie prezentuje się już sama okładka, na której przeważają ulubione kolory moich córek czyli różowy i fioletowy, a wszystko to dopełniają błyszczące detale. W środku jest równie kolorowo i ciekawie. Dzieci poznają tu opowieść o małej dziewczynce, która zamierza odwiedzić chorą babcię. Niestety wilk planuje pokrzyżować jej tę wizytę.
Wersja bajki może nie jest najdłuższa, ale zawiera każdą ze znanych dzieciom scen. Czytanie, które w naszej sytuacji spoczęło na moich barkach, uatrakcyjniają zdecydowanie elementy dźwiękowe znajdujące się na specjalnym plastikowym panelu. To one tak bardzo pochłonęły moje córki, że pilnowały tekstu by w odpowiednim momencie nadusić właściwy guzik. Dźwięki są krótkie i ożywiają poszczególne sceny. Maluchy mogą usłyszeć np. odgłos tłuczonego wazonika, żabi rechot, pukanie do drzwi, miauczenie kota, wycie wilka czy szum strumyka. Wszystko to sprawia, że zwykła, dobrze już znana dzieciom klasyczna bajka, staje się oryginalna, bardzo atrakcyjna i niezwykła.

Moje dziewczyny są publikacją oczarowane. W sumie nie dziwi mnie to gdyż z jednej strony książeczka prezentuje się fantastycznie, bajka napisana jest w sposób ciekawy a panel dźwiękowy z 30 dźwiękami po prostu zachwyca. Nie trudno też jest się nim posługiwać. Dzieci muszą bowiem naciskać guziczki, które odpowiadają tym pokazanym w różnych miejscach tekście.
Bez wątpienia taka lektura przyciągnie do siebie najmłodszych maluchów ale i tym nieco starszym, które potrafią już samodzielnie czytać, również sprawi wielką frajdę. Polecam ;)

• Czytam dzieciom
  • Moja biblioteczka