Encyklopedia przyrody

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
emik84

Opis Oto książka, która zbliży nas do fascynujących tajemnic natury! Ta encyklopedia, w sposób jasny i przystępny, opisuje przebogaty świat przyrody naszej planety. Pokazuje i objaśnia fakty i zjawiska, ilustrując je licznymi – imponującymi, zadziwiającymi i poruszającymi – fotografiami oraz rysunkami poglądowymi. Wraz z tą książką możemy odkryć na nowo krajobrazy rodzinnych stron i odległych...

Opis

Oto książka, która zbliży nas do fascynujących tajemnic natury!
Wraz z tą książką możemy odkryć na nowo krajobrazy rodzinnych stron i odległych zakątków oraz nieznane bogactwo flory i fauny, a także zrozumieć różnorodne zjawiska astronomiczne i klimatyczne. Encyklopedia opisuje ponadto liczne spektakularne katastrofy, które regularnie nawiedzają Ziemię i pokazuje, jak duży wpływ na nie ma niszcząca działalność człowieka. W ten sposób chcieliśmy ostrzec przed niszczeniem zasobów naszej planety przez nas samych.

emik84 | 2015-06-25

Przyroda to temat niezwykle rozległy i fascynujący i nie obejmuje jedynie sfery życia roślin i zwierząt z czym najczęściej jest kojarzony. Mimo nieustannych odkryć, badań i pogłębiania naszej wiedzy nadal nie jesteśmy w stanie zrozumieć wszystkich zjawisk czy odkryć wszystkich stworzeń zamieszkujących naszą planetę. Wiele ciekawostek związanych z przyrodą właśnie znaleźć można na kartach książki pt. „Encyklopedia przyrody. Fascynuje, zachwyca, uczy”.

Miłośnicy szeroko pojętej fauny i flory znajdą tu wiele ciekawostek i faktów, które ich zainteresują i pozwolą zgłębić podstawową wiedzę. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, tj. Planeta Ziemia, Krajobrazy, Zwierzęta, Życie roślinne, Klimat, Katastrofy naturalne, Ochrona przyrody a an końcu pomocny Słownik. Pojęcie przyrody zostało więc zdefiniowane tu dość kompleksowo. Każdy z tematów porusza wybrane zagadnienia nakreślając obraz najważniejszych faktów ze świata natury.

Czytelnik rozpoczynając od odnalezienia lokalizacji...