Kruk i lis i inne bajki Ezopa

Wydawnictwo: Siedmioróg
bajki
emik84

Klasyczne bajki Ezopa: Kruk i lis oraz Lis, małpa i zwierzęta - w pięknie ilustrowanej wersji dla najmłodszych. Urocza książeczka z serii „101 bajek” przeniesie małego czytelnika do cudownego świata baśni. Seria składa się ze 101 różnych bajek dla dzieci młodszych (od 2 do 5 lat). Są to należące do klasyki światowej bajki takich autorów, jak Hans Christian Andersen, Charles Perrault, bracia...

Seria składa się ze 101 różnych bajek dla dzieci młodszych (od 2 do 5 lat). Są to należące do klasyki światowej bajki takich autorów, jak Hans Christian Andersen, Charles Perrault, bracia Grimm, Lewis Carroll, Ezop, bajki różnych narodów, bajki należące do klasyki polskiej, bajki współczesne i opowiastki o zwierzętach.

Wszystkie bajki mają ten sam format i tę samą liczbę stron. Na szczególną uwagę zasługują niezwykle przyjazne ilustracje: pięknie namalowane, a równocześnie radosne i proste w przekazie - jednym słowem takie, jakie być powinny i jakie wszyscy lubią najbardziej. To, co dodatkowo wyróżnia bajki należące do serii, to wartościowe przekłady i opracowania tekstów.

emik84 | 2015-06-04

Bajki Ezopa (lub Aesopica, żyjącego w VI w. p.n.e.), grackiego niewolnika i bajkopisarza, są znane i cenione od pokoleń. Każda z nich jest swoistą lekcją dla maluchów, przekazuje ponadczasowe wartości i prawdy, uczy i kształtuje w dzieciach właściwe postawy.
Właśnie dlatego mimo upływu lat nadal chętnie po nie sięgamy. Z jednej strony moralizują z drugiej ich czytanie sprawia wielką frajdę i to niewątpliwie jest fenomenem twórczości Ezopa…
Dziś zaprezentuję malutką książeczkę z serii 101 bajek pt. „Kruk i lis i inne bajki Ezopa”. W tej niepozornej publikacji dzieci znajdą dwie bajki. Oprócz Kruka i lisa będą miały okazję zapoznać się z tytułem Lis, małpa i zwierzęta. Pierwsza z bajek charakteryzuje postawę chytrego i przebiegłego lisa oraz próżnego i łasego na pochlebstwa kruka, i jest to popularniejsza bajka. W drugiej natomiast mieszkańcy dżungli będą wybierać swojego króla. Oczywiście każde zwierzę uważa, że jest do tej roli wręcz stworzone. Ta historia pokaże jednak, że tak...