Matematyka - podstawowe wiadomości teoretyczne i ćwiczenia dla studentów studiów inżynierskich

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
matematyka
onika

Skrypt "Matematyka - podstawowe wiadomości teoretyczne i ćwiczenia" zawiera skrótowo przedstawione podstawowe działy matematyki wykładane na studiach inżynierskich. Zawiera także przykładowo rozwiązane zadania i dużą liczbę ćwiczeń z odpowiedziami. Celem skryptu jest przede wszystkim przyjście z pomocą studentom studiów wieczorowych i zaocznych.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

źródło okładki: zdjęcie autorskie

onika | 2015-06-04

Z matematyką mam niestety tak, że jeśli długo pewnych rzeczy nie używam, bardzo łatwo "wylatają" mi one z głowy, pozostawiając li i jedynie mgliste pojęcie o sobie. Ta książka to moja deska ratunku, gdy trzeba szybko sobie przypomnieć równania różniczkowe, funkcje wielu zmiennych, czy też inne "czary mary". I właśnie jako taką "przypominajkę" szczerze ją polecam, bo z autopsji wiem, że nie tylko ja cierpię na syndrom "kiedyś wiedziałam, jak to się robi".