Architekci innowacyjności

Architekci innowacyjności
innowacja, innowacje, kreatywność
biznes, finanse
Łukasz

Większość firm uważa wprowadzanie innowacji za dodatkowy element swojej działalności operacyjnej. Pracowników wysyła się wprawdzie na wyjazdy, gdzie z dala od firmy mogą czerpać inspirację z ciekawych wykładów i uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez nienaturalnie entuzjastycznych trenerów, aby jak tylko wrócą do pracy, ponownie wpaść w codzienną rutynę. Eksperci w dziedzinie...

Eksperci w dziedzinie zarządzania innowacją - Paddy Miller i Thomas Wedell-Wedellsborg - proponują inne, lepsze podejście. Zalecają, aby liderzy podjęli się roli „architekta innowacyjności”, którego zadaniem jest stworzenie w organizacji ekosystemu skłaniającego pracowników do codziennego przejawiania pięciu podstawowych zachowań innowacyjnych. Jednym słowem, jest to książka o zapewnieniu stanu „innowacyjności na co dzień”, w którym szeregowi pracownicy - w księgowości, marketingu czy w dziale sprzedaży – zyskają szansę wdrażania innowacji w sposób trwały i systemowy. Zamiast organizować burze mózgów, konkursy na pomysły czy firmowe wyjazdy, które rzadko przynoszą spodziewane efekty, liderzy powinni tak kierować swoimi pracownikami, by „pięć podstawowych zachowań sprzyjających innowacyjności” – koncentracja, kontakt, modyfikacja, selekcja oraz dyplomacja, a także szóste, wytrwałość - stały się ich codziennym nawykiem.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=533

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=533

Łukasz | 2015-06-04
Na półkach: Przeczytane, 2015

Bardzo krótka książka. Objętościowo to ponad 210 stron. Ilość i jakość wiedzy jest dość słaba, wręcz czasami miałem wrażenia oczywistości niektórych pomysłów. Czyta się szybko, głównie dlatego, że są duże odstępy między kolejnymi liniami. Traktuję ją bardziej jako słaby wstęp i streszczenie znanych metodologii, które przewijają się w literaturze biznesowej i Harvard Business Review.

Wysoka kultura wypowiedzi autorów nie zmienia faktu, że nie jest to pozycja porywająca i inspirująca, dlatego oceniam ją dość słabo.