Liturgia pierwotnego Kościoła do czasów Grzegorza Wielkiego

Tłumaczenie: Teresa Lubowiecka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
Liturgie der christlichen Frühzeit bis auf Gregor den Grossen
religia

Dlaczego mamy zajmować się historią liturgii? Liturgia Kościoła katolickiego to budowla, w której nadal żyjemy i w istocie jest to ten sam budynek, w którym chrześcijanie żyli wiele wieków przed nami. Przez dwa tysiąclecia jego struktura stawała się coraz bardziej skomplikowana, wciąż przebudowywana i kształtowana, tak że plan budynku zaciemniał się do tego stopnia, że przestaliśmy się w nim czuć jak w domu, bo przestaliśmy go rozumieć. Musimy więc zapoznać się z planami, bo one powiedzą nam, jaki był prawdziwy zamysł dawnych architektów, a jeśli zrozumiemy ich intencje, nauczymy się bardziej cenić budowlę. A jeśli będzie konieczne dokonanie zmian struktur czy zaadaptowanie ich do potrzeb współczesnych ludzi, zrobimy to w taki sposób, żeby tam gdzie to możliwe nie utracić niczego z drogocennego dziedzictwa.

źródło opisu: http://tyniec.com.pl/product_info.php?cPath=7&products_id=901

źródło okładki: http://tyniec.com.pl/product_info.php?cPath=7&products_id=901

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!