Diagnoza i terapia logopedyczna osób z niepełnosprawnością intelektualną

Wydawnictwo: Harmonia Universalis
Monika

Problem funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną, jak się nam wydawało, został szeroko i w sposób kompetentny opisany w literaturze psychologicznej, pedagogicznej oraz logopedycznej. Po bliższym przyjrzeniu się przez nas opracowaniom okazało się, iż są one nazbyt ogólne, a niektóre nawet zdezaktualizowane. Konieczne wydało się nam zatem wydanie książki opisującej problem mowy osób upośledzonych umysłowo [...]. Intencją redaktorów i autorów było przygotowanie publikacji, która, poza nową wiedzą i świeżym spojrzeniem, oferowałaby syntezę dotychczasowych wniosków dokonaną przez teoretyków i praktyków zajmujących się problematyką komunikacji, mowy i języka.

ze Wstępu

Spis treści

ROZDZIAŁ 1

Roman Ossowski

Niepełnosprawność intelektualna – wprowadzenie do problematyki

ROZDZIAŁ 2

Katarzyna Kaczorowska-Bray

Zaburzenia komunikacji językowej w grupie osób z niepełnosprawnością intelektualną

ROZDZIAŁ 3

Elżbieta M. Minczakiewicz, Jacek J. Błeszyński

Niepełnosprawność intelektualna jako zaburzenie współwystępujące

ROZDZIAŁ 4

Katarzyna Kaczorowska-Bray, Ilona Brzozowska-Misiewicz

Niepełnosprawność intelektualna jako zaburzenie mogące współwystępować z innymi zespołami

ROZDZIAŁ 5

Jacek J. Błeszyński, Lucyna Błeszyńska, Ditta Baczała

Niepełnosprawność intelektualna jako zaburzenie ujawniające się w okresie rozwoju

źródło opisu: http://harmonia.edu.pl/

źródło okładki: http://harmonia.edu.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!