Rembrandt

Wydawnictwo: Arkady
Rembrandt
sztuka, Holandia, XVII wiek, malarstwo
sztuka

Bogato ilustrowana monografia poświęcona twórczości Rembrandta, holenderskiego malarza i rytownika, uznanego za jednego z największych artystów w dziejach sztuki. Autor, historyk i wydawca, przedstawia większość obrazów przypisywanych dziś Rembrandtowi: od wczesnych prac o tematyce biblijnej po ostatnie autoportrety.

Snoopy | 2010-04-19

Największym atutem tej pozycji są liczne i znakomite reprodukcje dzieł Rembrandta - w tym rzadko spotykane w innych publikacjach. Sam tekst jest wyczerpujący w kwestiach biograficznych i faktograficznych, choć osobiście wolałbym nieco więcej na temat samej sztuki Mistrza i jego obrazów. Nie jest jednak źle - to porządna publikacja.

Zyta Szlachtowska | 2016-09-15
Przeczytana: 15 października 2016