Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Jedność
Breezy. The little pony
bajki
Bacha85

Chyba wszystkie dzieci kochają małe kucyki, dlatego jesteśmy pewni, że zaprzyjaźnią się z bohaterem tej przesympatycznej książeczki. Zefirek, bo o nim mowa, to wesoły beztroski konik, który wspólnie ze swoimi przyjaciółmi przeżywa wiele ciekawych i pouczających przygód. Czytając je, nasi mali czytelnicy nie tylko przeniosą się w bajkowy świat mądrych i miłych zwierzątek, ale także dowiedzą się wielu nowych rzeczy, także o sobie.

Odbiorcy:
– wszystkie dzieci, które kochają czytać ciekawe historie lub je słuchać,
– rodzice i dziadkowie, którzy chcą podarować dzieciom pełną ciepła i radości książkę.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– to pełna ciepła i radości opowieść, która wprowadza dzieci w świat wartości i zapewnia im doskonałą rozrywkę,
– jej bajecznie kolorowe ilustracje przemawiają do wyobraźni najmłodszych czytelników,
– to doskonała lektura dla całej rodziny.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=14&products_id=2881

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=14&products_id=2881

Alicja uwielbia konie. Zawsze je lubiła, ale ostatnio ma po prostu na ich punkcie bzika. A to o się podoba Ali, podoba się też Natalce. Moja młodsza pociecha to taka mała papuga. We wszystkim naśladuje starszą siostrę i jest w niej tak rozkochana, że aż trudno uwierzyć. Wiadomo, że dochodzi między nimi także do kłótni. Nie jest idealnie. Ale to nie zmienia faktu, że Ala dla Natalki to takie guru. Mała naśladuje siostrę na każdym kroku. Więc skoro ona kocha konie, to młodsza również je uwielbia. Nie mogłoby być inaczej!

Pomyślałam więc, że fajnie byłoby, gdyby Natalka miała swoją własną książeczkę z tymi cudownymi zwierzakami. Alicja ma ich już kilka, ale oczywiście są one zbyt cenne by taki mały smyk jak młodsza siostra mogły się do nich dotykać. Nie chce nawet myśleć co by było, gdyby choć jedna z nich odrobinę ucierpiała. Lekko zgięty różek? Ślady tłustych łapek na okładce? Horror!. Alicja by tego nie przeżyła. Moja starsza córa ma bzika na punkcie książek, a tu chodzi jeszcze o...

Bacha85 | 2015-06-09
Przeczytana: kwiecień 2015

Niektóre książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników od razu narzucają konkretną grupę odbiorców. Tak jest też z Kucykiem Zefirkiem, którego, pełna różu i zwierzątek o wielkich oczach, szata graficzna od razu sugeruje, że mamy do czynienia z książeczką dla młodych czytelniczek.

Główną ludzką bohaterką opowieści jest mała dziewczynka imieniem Basia, której marzy się by na rodzinnej farmie pośród innych zwierzątek pojawił się też kucyk. Zbieg okoliczności sprawia, że trafia do niej młodziutki, ale bardzo rezolutny konik imieniem Zefirek. To właśnie o jego przygodach przyjdzie nam poczytać. O tym, jak dzięki wielkiej dobroci zyskał przyjaźń i sympatię, a dzięki pomysłowości i odwadze szacunek wśród dotychczasowych mieszkańców farmy.

Historia została okraszona przesłodzonymi i bardzo różowymi ilustracjami. Zwierzątka zawsze mają piękne uśmiechy na swoich mordkach i wielkie błyszczące oczy budzące ciepłe uczucia. Nawet gdy pojawia się na horyzoncie jakieś zagrożenie, to aż za...

Joana1987 | 2017-08-11
MagicDragon | 2015-04-12