rozwińzwiń

Ludy czy małpoludy. Problem genealogii człowieka

Okładka książki Ludy czy małpoludy. Problem genealogii człowieka Piotr Lenartowicz
Okładka książki Ludy czy małpoludy. Problem genealogii człowieka
Piotr Lenartowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Akademii Ignatianum w Krakowie nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
410 str. 6 godz. 50 min.
Kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Tytuł oryginału:
People or Manapes. Problem of human genealogy
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe Akademii Ignatianum w Krakowie
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
410
Czas czytania
6 godz. 50 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376140223
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
240
57

Na półkach:

Ksiązka spisana bardzo dokladnie, widac ze autorowi trudniejsze zagadnienia nie sa obce, duzo jest w niej wyjasnien ale mysle ze proste dwugodzinne seminarium Kenta Hovinda jest znacznie obszerniejsze i wytlumaczone normalnym jezykiem bez zbednych afiszowan ktorych mozna bylo uniknac. Ciesze sie z tej ksiazki aczkolwiek bede poszukiwal innych bo to tylko zagadnienia zwiazane z czlowiekiem a w koncu jest jeszcze kontrowersja geologii i powstawania swiata.

Ksiązka spisana bardzo dokladnie, widac ze autorowi trudniejsze zagadnienia nie sa obce, duzo jest w niej wyjasnien ale mysle ze proste dwugodzinne seminarium Kenta Hovinda jest znacznie obszerniejsze i wytlumaczone normalnym jezykiem bez zbednych afiszowan ktorych mozna bylo uniknac. Ciesze sie z tej ksiazki aczkolwiek bede poszukiwal innych bo to tylko zagadnienia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
226
37

Na półkach: , , ,

Na prawie 400 stronach autor szczegółowo oraz metodycznie omówił spór kreacjonizmu z ewolucjonizmem, czyli solidny tekst, który jest współczesnym węzłem gordyjskim (i nim pozostanie). Łatwiejsze jest spojrzenie na tą sprawę w kontekście teorii, które są jedynie wskazówkami, lecz zauważalne jest w tym przypadku podjęcie próby rehabilitowania kreacjonizmu.
Szereg naukowych i filozoficznych problemów koncepcji wspólnego pochodzenia człowieka i zwierząt, autor Lenartowicz rozwinął na skrajnie różnych zasadach ewolucji. Zwierzę miało rozwijać się na zasadach "adaptacji" swojego ciała, aby te było zdolne do sprostania problemom walki o byt, w przeciwieństwie do człowieka, który w tym procesie miał swoje ciało "eliminować". Ulega tu całkowite wypaczenie miejsca człowieka w gatunkowym drzewie istot żywych, jak i fizjologiczne, genetyczne, a przede wszystkim anatomiczne podobieństwa i różnice pomiędzy Homo, a najbliższymi mu gatunkami zwierząt nie będących ludźmi.
Przekaz można by mniej więcej spisać na jednej stronie: historia rodowa grupy Hominidae w przypadku teorii ewolucji ukazuje wiele twierdzeń sprzecznych z przekazem biblijnym, darwinowska teoria zaś budzi kontrowersje dotyczące możliwości eksperymentalnego testowania hipotez stawianych przez biologie ewolucyjną.

Na prawie 400 stronach autor szczegółowo oraz metodycznie omówił spór kreacjonizmu z ewolucjonizmem, czyli solidny tekst, który jest współczesnym węzłem gordyjskim (i nim pozostanie). Łatwiejsze jest spojrzenie na tą sprawę w kontekście teorii, które są jedynie wskazówkami, lecz zauważalne jest w tym przypadku podjęcie próby rehabilitowania kreacjonizmu.
Szereg naukowych i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    16
  • Przeczytane
    4
  • Antropologia
    1
  • Myśli naukowe (szeroko pojęte)
    1
  • Naukowe; Zrozumieć Świat
    1
  • Nauka
    1
  • Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ludy czy małpoludy. Problem genealogii człowieka


Podobne książki

Przeczytaj także