Ludy czy małpoludy. Problem genealogii człowieka

Piotr Lenartowicz Wydawnictwo: Ignatianum nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
People or Manapes. Problem of human genealogy
Ignatianum
antropologia ewolucyjna ewolucjonizm kreacjonizm hipoteza darwinowska ewolucja vs kreacjonizm
People or Manapes. Problem of human genealogy
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
2010-01-01

Ksiązka spisana bardzo dokladnie, widac ze autorowi trudniejsze zagadnienia nie sa obce, duzo jest w niej wyjasnien ale mysle ze proste dwugodzinne seminarium Kenta Hovinda jest znacznie obszerniejsze i wytlumaczone normalnym jezykiem bez zbednych afiszowan ktorych mozna bylo uniknac. Ciesze sie z tej ksiazki aczkolwiek bede poszukiwal innych bo to tylko zagadnienia...

Na prawie 400 stronach autor szczegółowo oraz metodycznie omówił spór kreacjonizmu z ewolucjonizmem, czyli solidny tekst, który jest współczesnym węzłem gordyjskim (i nim pozostanie). Łatwiejsze jest spojrzenie na tą sprawę w kontekście teorii, które są jedynie wskazówkami, lecz zauważalne jest w tym przypadku podjęcie próby rehabilitowania kreacjonizmu.
Szereg naukowych i...

• Antropologia
  • Myśli naukowe (szeroko pojęte)
  • Naukowe; Zrozumieć Świat
  • Nauka