Rysunek i malarstwo - podstawowe techniki

Wydawnictwo: Arkady
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sztuka, podręcznik, rysowanie, malowanie,
sztuka
Immortalon

źródło okładki: google

Immortalon | 2014-08-04
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Trudy Friend to znana (przede wszystkim w Wielkiej Brytanii) artystka oraz nauczycielka nauk plastycznych, która zdobyła uznanie na całym świcie jako autorka licznych dzieł na potrzeby wystaw w galeriach sztuki oraz prywatnych zamówień. Książka, o której w tej chwili czytacie, jest napisanym przez nią podręcznikiem stanowiącym bardzo dobre kompendium do nauki rysunku oraz malarstwa, skupiającym się na kilku technikach.

W zakresie struktury samej książki, to ta składa się z czterech zasadniczych części. Pierwsza (i dla mnie osobiście najważniejsza) część jest oparta na zaprezentowaniu podstawowych technik oraz informacji na temat rysowania ołówkiem/grafitem, a także malowania farbami akwarelowymi. Swoistym kamieniem węgielnym, stanowiącym preludium do naszego osobistego rozwoju plastycznego, są tak zwane 'podstawowe pociągnięcia'. Autorka pokazuje jak ruch ręki, kąt ustawienia ołówka/pędzla oraz dobór papieru, ma wpływ na to jak będzie prezentować się nasze dzieło. Przykładowo,...

katharinazecke | 2019-05-20
Karolina | 2018-12-13