Sztuka Baroku. Architektura - Rzeźba - Malarstwo

Wydawnictwo: h.f. ullmann
historyczna

Architektura i pozostałe dziedziny sztuki w epoce baroku pojmowały świat jako wielki teatr. Zamiłowanie papieży w Rzymie do przepychu, oszałamiające bogactwo na dworze Króla Słońce oraz malarstwo niderlandzkie - wszystko odzwierciedla różnorakie aspekty boskiego porządku.

mjkuna | 2016-01-28

Bardzo dobry przegląd sztuki baroku. Świetna baza ilustracyjna, trochę słabiej z treścią. Co do braków - za mało treści nam najbliższej, czyli baroku polskiego. Mnie razi również potraktowanie "po łebkach" baroku rosyjskiego, brak informacji na temat malarstwa barokowego (a właściwie rokokowego) XVIII wieku oraz grafiki, z rzemiosła artystycznego zwrócenie uwagi tylko i wyłącznie na emblematykę i kolekcjonerstwo. Ale ogólnie warto! Szkoda, że w tej serii nie wydano ostatniej części - poświęconej klasycyzmowi i romantyzmowi (pozostałe wydane to "Sztuka romańska", "Gotyk", "Renesans w sztuce włoskiej" i "Secesja").

Medzison | 2016-03-02
tasha | 2015-11-14