Fidel i religia. Rozmowy z Bratem Betto

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Fidel y la religion. Conversaciones con Frei Betto
religia

Dwadzieścia trzy godziny poświęcił na rozmowy z Bratem Beto przywódca kubański Fidel Castro, zgodnie z nomenklaturą wojskową zwany Comendante en Jefe (wódz naczelny, głównodowodzący). Rozmowy te koncentrowały się głównie na religii, ale poruszono w nich również i inne ważne zagadnienia, niektóre szczególnie aktualne, na tle sytuacji gospodarczej, społecznej i politycznej kontynentu, jak np. problem licznych latynoamerykańskich wspólnot podstawowych. Wychowanie wyniesione z domu, krytyczna postawa wobec wykształcenia otrzymanego w szkołach religijnych, ocena aktualnej roli Kościoła i wierzących na Kubie i w Ameryce Łacińskiej, poglądy na temat teologii wyzwolenia – to tylko niektóre z tematów podejmowanych przez Fidela w tej niezwykłej rozmowie.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX 1986

źródło okładki: Zdjęcie autorskie