Jak przezwyciężać stres. Wygrywaj emocjonalne bitwy przy pomocy Bożego Słowa.

Okładka książki Jak przezwyciężać stres. Wygrywaj emocjonalne bitwy przy pomocy Bożego Słowa. Joyce Meyer
Joyce Meyer Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Compassion religia
religia
Straight Talk on Stress
Instytut Wydawniczy Compassion
2013-01-01
2013-01-01
Magdalena Zubrycka
Stres Słowo Boże Joyce Meyer

Książka jest kolejną częścią z cyklu – Jak przezwyciężyć. Wszystkie te książki, oparte są na słowie Bożym. Pismo Święte jest dla nas jak lustro. Odzwierciedl wszystko to, co jest w naszym wnętrzu, a czego nie chcemy wypuścić na światło dzienne.
Mimo, iż minęło około dwa tysiące lat, ludzkie zachowania, nasza natura i sposób postrzegania świata, nie wiele się zmienił. Dlatego Biblia jest nadal aktualna. (Oczywiście, też dlatego że jest natchniona Duchem Świętym 😊 ).
Posłuszeństwo.
To jest temat przewodni książki. Możemy się zastanawiać, co ma piernik do wiatraka, lub co ma posłuszeństwo do stresu, ale wbrew pozorom, ma sporo.
Samo kontrola.
Po pierwsze to, że powinniśmy trzymać w rydzach nasz umysł. Nie powinniśmy poddawać się natłokom myśli. Nie wizualizować sobie negatywnych scenariuszy. Teraz możemy pomyśleć – łatwo się mówi, a gorzej się robi. I właśnie o to tu chodzi, aby się przymusić do posłuszeństwa. Samo kontrola to podstawa w umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Wierność.
Na pytanie, czy Bóg jest wierny, większość odpowiedziałaby twierdząco. Ale jeśli wpadamy w machinę stresu, to zaczynamy panikować. Jeśli ufasz Bogu, to wiesz, że on ma kontrolę nad tym co się dzieję. Ma kontrolę nad całym światem, ale też nad twoją pracą, relacjami w rodzinie i twoim zdrowiem. Jeśli będziesz mu posłuszny i nie będziesz się lękał – Bóg Ci to wynagrodzi.

• Przeczytane 2014
  • Psychologiczne
  • Chrześcijaństwo
  • Z wiarą w tle...
  • Mam
  • Przeczytane w 2018 r.

Joyce Meyer Jak przezwyciężać stres. Wygrywaj emocjonalne bitwy przy pomocy Bożego Słowa. Zobacz więcej