I Remember, Daddy

Harper Element
2011-03-31
2011-03-31
9780007419029

Pierwsza część książki naprawdę wstrząsająca, oparta na traumatycznych wspomnieniach z dzieciństwa. Jednak w drugiej połowie, gdy autorka zagłębia się w swoje wnętrze, przemyślenia, odczucia, czytanie staje się już nużące.

Książka na jeden dzień. Niezwykle wciągająca i przejmująca historia dziecka maltretowanego przez ojca tyrana. Lektura obowiązkowa. Niestety podobne historie zdarzają się nawet dzisiaj. Ludzie władzy czują się bezkarni, wiedzą że mają wiele na sumieniu, ale gdy pójdą na dno, pociągną za sobą zbyt wiele głów. Ręką rękę myje. Bardzo dobrze ze takie sprawy są nagłaśniane.

Trudno ocenić książkę która opisuje dramat dziecka. Natomiast ta jest przejmująca i straszna.

Straszna historia... Szokująca, no nie da się opisać słowami co przeszła autorka tej książki.
Miałam jednak wrażenie, że jest trochę chaotycznie napisana.

Miałam jednak wrażenie, że jest trochę chaotycznie napisana.

Nie jest to „łatwa” książka. Wywołuje ogromne emocje i chwilami musiałam ją odłożyć by ochłonąć. Jest jednak jak najbardziej lekturą obowiązkową. Jednak polecam „przygotować” się do jej czytania- raczej nie czytałbym jej do poduszki.

polecam każdemu, kto szuka książki, z której bedzie mógł się czegoś nauczyć. bardzo ciekawy,psychologiczny portret dziewczyny wykorzystywanej przez ojca. dziewczyna opisuje jak ciężko było jej poradzic sobie z ciężarem, którym obarczył ją ojciec. jakie piętno cala sytuacja nosiła w swojej głowie i jak uszkodzona miala po tym wszystkim psychikę. Książka na pewno nie należy do najłatwiejszych. dobrze mi sie ja czytało, na pewno odnajduje w niej jakiws przesłanie dla siebie. polecam

Szok. Każdy kto ma w rodzinie dziecko, własne, siostry, brata, kuzynki, kogokolwiek, powinien przeczytać tę książkę ku przestrodze przed krzywdą dziecka. Zwracajmy uwagę na zachowanie i dolegliwości dziecka. Czytając byłam w coraz większym szoku, coraz bardziej wkurzona. Nie mogę pojąć jak ojciec może tak okrutnie krzywdzić swoją córkę. Skrzywdzić w sposób, który rzutuje na całe życie. Członek rodziny, osoba, którą powinno się dażyć największym zaufaniem i miłością, osoba, która powinna chronić przed złem i okrucieństwem sama się do niego dopuszczała zachęcając do tego innych ze swojego otoczenia. Katie ma 2 lata, jest małym dzieckiem, a jej ojciec torroryzuje rodzinę maltretując matkę, a ją wykorzystując seksualnie. Czytając, w głowie miałam jedną myśl - takich "mężczyzn" powinno się poddawać przymusowej kastracji rozpalonym żelazkiem, bez znieczulenia.

Początek jest straszny...ciężki i czyta się ją skokakami.
Przynajmniej ja tak miałem...cięzko mi było przeczytać więcej niż dwa początkowe rozdziały, potem i tak cięzko mi było zasnąć. Pewnie takie odczucia w większości mogą mieć osoby które mają małe dzieci .... u innych książka może być chaotyczna i jakaś bez ładu.
Takie w sumie efekty ja zacząłem odnosić od połowy...
Wylewne opisy autorki, które bądź co bądź były - tak mi się wydawało, często powtarzane.
Smutne ma życie i cięzko je sobie wyobrazi, a co gorsza nikt za to nie poniósł kary.

Początek jest straszny...ciężki i czyta się ją skokakami.
Takie w sumie efekty ja zacząłem odnosić od...

Wszystko pamiętam tatusiu to autobiografia Katie Matthews, bardzo wstrząsająca lektura po której musiałam trochę ochłonąć, uspokoić myśli i dalej nie potrafię zrozumieć, uwierzyć jakie bestie w ludzkich ciałach chodzą po tym świecie.
Książka przedstawia historię Katie która od wczesnego dzieciństwa była prześladowana przez własnego ojca... nie tylko męczył ją psychicznie zastraszając, ale i fizycznie... była molestowana od trzeciego roku życia przez swego kata i jego kompanów.Rzecz miała miejsce w na pozór dobrym i bogatym domu.
Dorosła Katie nie potrafi odnaleźć się w życiu, trafia do psychiatryka, gdzie przy pomocy lekarzy odkrywa całą prawdę.
Szokująca,brutalna autobiografia dziewczyny której wspomnienia z dzieciństwa nie pozwalają żyć.
Nie jest to łatwa książka, na wspomnienie niektórych słów nadal czuję niesmak... wstrząsająca, bolesna, wywołująca dużo emocji.. mimo trudnego tematu myślę że warta przeczytania. Polecam dla tych o silnych nerwach.

Brutalna, ale wciągająca opowieść o dziewczynce krzywdzonej przez jej własnego ojca, a przy tym o jej bezsilności jako dorosłej kobiety.

• Literatura faktu
  • Skrzywdzone