Passion Unleashed

Okładka książki Passion Unleashed Larissa Ione
Okładka książki Passion Unleashed
Larissa Ione Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Demonica (tom 3) literatura piękna
Demonica (tom 3)
Passion Unleashed
Hachette Polska
2009-04-01
2009-04-01

Bardzo polubiłam tę serię, szkoda, że w j. pol. są tylko te trzy tomy :(

Bardzo polubiłam tę serię, szkoda, że w j. pol. są tylko te trzy tomy :(

Wraith, najmłodszy z trzech braci Seminusów, po wydarzeniach z drugiej części, znikł na wiele miesięcy i zatracił się w swoim bólu i swojej czarnej stronie. Polował na swoje ofiary, bił się i uprawiał wiele, wiele seksu. Robił to, co lubił, szczególnie, że udało mu się przyśpieszyć i przejść Sgenesis. Po powrocie okazuje się, że na braci poluje płatny zabójca a Wraith został otruty i zostało mu niewiele życia.
Ratunkiem dla niego może być Serena, która jest wybrańcem i ma dar. Ten dar może ocalić Seminusa ale musiałby on odebrać kobiecie dziewictwo, jednocześnie odbierając jej życie.
Wraith nie ma przecież skrupułów. Co prawda unika ludzkich kobiet ale przecież tu chodzi o Jego życie oraz ocalenie szpitala. A jednak jego misja okazuje się być bardziej skomplikowana. Okazuje się, że nadchodzi wielka bitwa między Szeolem a Niebem, którą ludzie nazywają Armagedonem. Jaką rolę odegrają bracia i ich bliscy w tej batalii? Dokąd ona ich zaprowadzi i kogo będzie kosztowała życie?

Na podstawie poprzednich części, najmniej lubiłam najmłodszego brata. Zdecydowanie najwięcej on wycierpiał ale to jaki był arogancki i samolubny nie działało na jego korzyść. A jednak w tej części, gdy tylko poznawało się go coraz bardziej, to było mu się w stanie wybaczyć wszelkie oszustwa jakich się dopuścił. Wybór przed jakim stanął dla nikogo nie byłby łatwy a jednak on podjął to ryzyko.
Zdecydowanie w tej części zaplusował też Kynan, który w końcu otrząsnął się z wielomiesięcznego zawieszenia w jakim egzystował.
Końcowe sceny bardzo emocjonujące, niczym w ckliwym melodramacie. Liczę, że jeszcze kiedyś będę miała okazję spotkać się z braćmi Seminusami i ich światem, zważywszy, że ich rodzina się powiększyła… 😉

„Namiętność rozbudzona” to trzeci tom serii pt. „Demonica”, kiedy pomyślałam, że Eidolon jest najbardziej uroczym spośród jego demonów, Wraith udowodnił mi, że jest inaczej. Kto by pomyślał, że zły chłopiec, taki jak on, może być tako kochany!? Widząc jego wrażliwą i słodką stronę, nie mogłam się powstrzymać, aby zakochać się w tym demonie! Zobaczcie sami.

„Będę idealnym dżentelmenem. Przysięgam, że będę cię dotykał wyłącznie rękami i ustami. Przysięgam też, że w tym co ci nimi zrobię, nie będzie nic dżentelmeńskiego”.

Serena Kelley z zawodu jest archeologiem, w przeciwieństwie do innych bohaterów, jest człowiekiem. Jest wyjątkowa, bo skrywa pewną niecodzienną tajemnicę. Kelley w wieku siedmiu lat otrzymała amulet zapewniający jej zdrowie i nieśmiertelność, a jedynym warunkiem zachowania daru jest utrzymanie dziewictwa. Podczas jednej z jej wypraw poznaje tajemniczego mężczyznę, który przedstawił się jej jako Josh, chce jej towarzyszyć przy jej pracach archeologicznych. Początkowo dziewczyna chce pracować sama, jednak w efekcie końcowym wyruszają wspólnie. Okazuje się, że czeka na nich sporo zagrożeń, zwłaszcza na Serenę., znajomość z Joshem przeobraża się w coś bardziej angażującego. Przygodny znajomy oczekuje od Sereny coraz więcej, a pochłonięta emocjonalnie dziewczyna nie wie, w jaki sposób wyznać mu prawdę. Nie wie, że Josh ma także sekrety, z których nie będzie dumny.

„Będziesz moją zgubą, Sereno. Naprawdę nią będziesz.”

Wraith to pół-wampir pół-demon Seminus, został postrzelony przez zabójcę z zatrutą strzałką, która powoli zabijała jego libido. Nie było lekarstwa i miał umrzeć, był tylko jeden sposób, by uratować mu życie, musiał wziąć „Łaskę Boską”, którą posiadała Serena, a jedynym sposobem na zdobycie było uwiedzenie właścicielki. Przez całe życie dbał tylko o siebie. Kilka razy postawił się w niebezpiecznej sytuacji tylko dla zabawy i zrobił wiele strasznych rzeczy, nie dbając o konsekwencje, ale odkąd poznał Serenę, coś się w nim zmieniło. Zmusiła go, by spojrzał na świat inaczej.
Sposób, w jaki sprawiała, że się czuje zaskoczył go, uświadamiał sobie, jak cudownie jest kochać i być kochanym, czego nigdy wcześniej nie doświadczył. To była najtrudniejsza decyzja, jaką musiał podjąć, aby wybrać między swoim życiem, a jej. Czas się kończy, jeśli nie odbierze Serenie „Łaski Boskiej”, przez braterską więź, nie tylko on by stracił życie, ale także jego bracia.
„Namiętność rozbudzona” to doskonała kontynuacja serii, która dorównuje poziomem dwóm pozostałym częściom. Dałam się porwać akcji i wciągającej fabule, a powrót do świata wykreowanego przez Ione był czystą przyjemnością. Książkę czyta się bardzo szybko, nie patrząc na bezlitosny upływ czasu. Dobrze przedstawiony świat powieści i niepowtarzalni, charakterni bohaterowie sprawiają, że bardzo łatwo można stać się częścią tej historii. Polecam całą serię, zwłaszcza czytelniczkom, które uwielbiają romansować z czarującymi demonami!

„Będę idealnym...

Ostatni z braci znajduje swoje przeznaczenie. Demon pożądania z określonym terminem życia i dziewica, lubiąca zaszaleć z tajemniczym amuletem, chroniącym ją przez szkodami i niebezpieczeństwem. Kiedy ta dwójka się połączy to czy będzie miała szansę przeżyć? Jak zwykle historia przesiąknięta jest erotyzmem graniczącym z obsesja, ale nasi bohaterowie nie są przecież przeciętni.

Moim zdaniem tom III jest odrobinę lepszy, niż pierwsze dwa, co nie zmienia jednak faktu, że potocznie rzecz ujmując - szału nie ma. W całym cyklu autorka ewidentnie ma problem z zakończeniami, bo o ile akcja i opisy się ciągną, o tyle samo zakończenie pisze na jednym wydechu. Niemalże jak streszczenie. Czy polecam? Nieszczególnie.

Niestety to już ostatnia część dostępna po polsku, troszkę szkoda że dalej nie przetłumaczyli ale też czuje pełność po tych trzech częściach, "prawie" wszystkie moje postacie o których chciałam przeczytać miały swój udział w pobocznych scenach, także jestem nasycona ;) co do samej historii Wraith'a, spodziewałam się czegoś innego, przez dwie wcześniejsze części było pokazane jaki to on zły, mroczny, miałam nadzieje na kogoś takiego jak Zbihr od Ward ale w jego części niestety nie wyłapałam tych wibracji. Podobało mi się jak marudził na wszystko co dobre, na komplement, na to jak ktoś chciał mu coś dać, pomóc ale jak był sam to uśmiechał się pod nosem jak dziecko, słodkie! Główna bohaterka całkiem fajna, taka spokojna, miła, lekko zadziorna.
Na pewno książka bardziej by mi się spodobała jakbym czytała ją jako pierwszą ale przez to że miałam inne wyobrażenie Wraith'a, moje emocje trochę opadły i dopiero jakoś przy ostatnich 40% zaczęłam się wciągać bo rozpoczęła się walka i rozwiązywanie zagadek ;)

Suma sumarum polecam cykl (serię),warto przeczytać :)

No dlaczego... dlaczego nie wydali więcej? :(

No dlaczego... dlaczego nie wydali więcej? :(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejne przygody demonicznych braci z Podziemnego Świata... Tym razem ten, który wycierpiał najbardziej w młodości wyrusza by ocalić własne życie kosztem niewinności. Walka ta okazuje się nierówna i zażarta zwłaszcza w momencie gdy czas ucieka, a w demonie rodzi się uczucie, które miesza szyki powodzeniu misji. Mamy tu jeszcze więcej ciała, walki i przygody niż w poprzednich częściach. Jeszcze więcej rozmachu, dogłębniejsze uczucia oraz sceny seksu, które nie są nachalne, a wszystko to w otoczce rodzącego się uczucia, którego nikt nie może przyjąć, bo niesie śmierć oraz walka o przetrwanie całego świata. Wybranka i demon, a przeciw nim upadły anioł, pytanie czy ich uczucie będzie na tyle silne żeby nie dopuścić do Armagedonu. To i jeszcze więcej niespodzianek w tomie trzecim czeka na pasjonatów fantastyki w połączeniu z wielką przygodą oraz romansem erotycznym w tle. Polecam, ale tylko w połączeniu z poprzednimi częściami ze względu na wielowątkowość, która nie zamyka akcji, ale przenosi ją dalej na kolejnych bohaterów, ponieważ każdy z nich ma do odegrania swoją rolę w większym przeznaczeniu. Zachwycona z rumieńcami na polikach odkładam książkę i czekam na kolejny tom w polskim tłumaczeniu.

Choć nie pokładałam w tej części,a przede wszystkim w jej bohaterze wielkich nadziei,to jakże bardzo się pomyliłam....
Serena to młoda i bezbronna kobieta.Posiada amulet,który zapewnia jej nieśmiertelność.Do póki zachowa swoje dziewictwo.I tutaj wkracza ten dureń wampir Wraith,który powoli umiera(co jest sprawką Roaga). Potrzebuje leku-tylko amulet może go uratować.Jako Seminus uwodzi Serenę,ale też się w niej zakochuje.Oczywiście z wzajemnością.Zdobywa cenny i długo chroniony skarb Sereny.Tak naprawdę uświadamia sobie,że kocha Serenę w momencie w którym ona umiera.Jedynym wyjściem jest Jej zamiana w wampira.Tak też się dzieje.Wraith przechodzi niezwykłą przemianę.Chyba najbardziej ze wszystkich braci,staje się bardzo opiekuńczy i wrażliwy.Książka nie odbiega swoim poziomem od pozostałych.Wprawdzie zdarzają się błędy w druku,ale zjawiskowość tej książki przysłania je wszystkie:) Polecam,polecam,polecam.Zastanawiam się tylko dlaczego książka z tak dobrymi opiniami jest tłumaczona w Polsce z takim opóźnieniem?

super. polecam

super. polecam