Atlas obrazkowy. Książka z okienkami

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

Nasza niesamowita planeta pełna jest pięknych budowli, egzotycznych zwierząt i wspaniałych krajobrazów.
Żeby się dowiedzieć, gdzie je znaleźć, oglądaj mapy i otwieraj okienka, które odkryjesz w tym wspaniałym atlasie.
Dodatkowo w książce ogromny plakat z mapą świata!

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/410317/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/410317/

Wiele razy miałam już okazję polecać Wam serię "Sprawdźcie sami...", czyli książki, w których liczne okienka do otwarcia zachęcają małych ciekawskich czytelników do lektury. A ich mądre treści sprawiają, że dzieci podczas tej zabawy zdobywają także bardzo dużej wartościowej wiedzy, Takie 2 w 1 zawsze bardzo mi się podobało. Więc tym chętniej sięgnęłam po ten atlas.
Co prawda nigdzie w książce, ani na stronie internetowej wydawnictwa OLESIEJUK nie widnieje informacja, że ta pozycja również należy do wyżej wspomnianej serii, ale patrząc na nią nie da się o tym nie pomyśleć. Dlaczego? Ponieważ pod bardzo wieloma względami przypomina ona poszczególne części cyklu "Sprawdźcie sami...", które jak dotąd miałyśmy okazję poznać. Wystarczy jeden rzut okiem, by dojść do takiego wniosku. A zagłębiając się dalej w lekturę tylko jeszcze bardziej się o tym przekonujemy.

Przede wszystkim atlas ten jest ciekawie wykonany. Duży format i twarda oprawa to tylko początek. Wewnątrz jest bowiem kilka...