Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend – Światowy Dzień Zwierząt 2024LubimyCzytać263
- ArtykułyReese Witherspoon i Harlan Coben piszą wspólną powieść. Premiera thrillera już w przyszłym rokuKonrad Wrzesiński26
- Artykuły„Smok Diplodok” już w kinach, czyli komiksowi bohaterowie na wielkich ekranachLubimyCzytać3
- ArtykułyAkcja recenzencka! Zgarnij egzemplarz powieści „W cieniu Annapurny” Michała ŁuczyńskiegoLubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Alex Frith
16
8,0/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
8,0/10średnia ocena książek autora
44 przeczytało książki autora
95 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Tajemnice matematyki. Książka z okienkami
Alex Frith, Colin King
0,0 z ocen
9 czytelników 0 opinii
2014
Co się dzieje w mojej głowie. Książka z okienkami
Alex Frith
9,0 z 5 ocen
24 czytelników 2 opinie
2013
Świat dinozaurów. Książka z okienkami
Alex Frith, Peter Scott
8,0 z 2 ocen
9 czytelników 1 opinia
2013
Wielka księga wielkich dinozaurów oraz kilku mniejszych
Alex Frith
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
2013
Wokół nauki. Biologia, chemia, fizyka. Ilustrowane kompendium
praca zbiorowa, Alex Frith
10,0 z 1 ocen
6 czytelników 0 opinii
2011
Najnowsze opinie o książkach autora
Nauka. Książka z okienkami Alex Frith
8,5
Osoby, które na bieżąco śledzą naszego bloga na pewno kojarzą już tę serię. Miałam okazję pisać o niej już trzy razy i wierzcie mi, że napiszę jeszcze nie raz. A wszystko dlatego, że moja córeczko wręcz oszalała na punkcie tych wszystkich ciekawostek i otwieranych okienek. A ponieważ seria ta liczy sobie jeszcze kilka ciekawych pozycji to nie omieszkam jeszcze co nieco na jej temat wspomnieć ;)
Tym razem chciałabym zabrać Was do świata nauki. Gdzie dowiemy się jak powstała nasza planeta i jak się rozwijała. Poznamy ciała niebieskie krążące w naszym układzie słonecznym. Przeczytamy o wszelkich organizmach żywych na ziemi. Nauczymy się co nieco na temat najmniejszych cząsteczkach jakie dotąd poznała nauka. Zrozumiemy skąd się bierze energia i do czego służy. Będziemy podziwiać tablicę Mendelejewa, a także wybiegniemy nieco w naszą przyszłość.
Tak bowiem przedstawiają się wszystkie rozdziały zawarte w tej wesołej lekturze. Jest ich 9 i w każdym znajdziemy inny lecz równie interesujący temat z dziedziny nauki. I oczywiście ponownie każde z tych zagadnień jest nie tylko dokładnie i ciekawie omówione, ale także w bardzo atrakcyjny dla malucha sposób przedstawione. Nie wiem jak to jest u Alicji rówieśników, ale moje dziecko pokochało taką formę zdobywania wiedzy. Najwidoczniej jej ciekawska natura dała w tym przypadku o sobie znać :P
Tak więc okienek jak widzimy na okładce jest ponad 50. Co prawda osobiście ich nie liczyłam, ale rzeczywiście, podczas lektury moje dziecko mogło dać upust swojej ciekawości, bo na każdej ze stron było całe mnóstwo zakamarków, do których należało zajrzeć by dowiedzieć się co się kryje wewnątrz. A okienka te czasem tak ładnie są wkomponowane w grafikę książki, że niekiedy zdarza nam się je przeoczyć. Więc nawet podczas kolejnego czytania możemy odkryć coś nowego, niespotykanego i równie ciekawego.
Co więcej, podobnie jak poprzednie części z serii "Sprawdźcie sami..." ta książka porusza bardzo interesujący temat. Maluch podczas lektury nie tylko świetnie się bawi, ale także dowiaduje się różnych ciekawostek z czego wierzcie mi - większość pozostaje w jego głowie. Ja nie raz już przekonałam się o tym, że choć spędzanie nad tego typu książkami wydawałoby się wyłącznie rozrywką okazuje się źródłem wiedzy, którą nasze maluszki chłoną jak gąbki.
Część dotycząca Nauki uświadomiła mojemu dziecku, że nasz świat nie istniał od zawsze. Że wszystko kiedyś musiało najpierw powstać. Mała dowiedziała się także, że są na świecie organizmy, których nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Że wszystko co nas otacza jest złożone z bardzo maleńkich elementów jak jakieś wyjątkowo skomplikowane puzzle przestrzenne, które kiedyś ktoś ułożył i służą nam one do dziś. I, że jeszcze przed nami pozostało bardzo wiele do odkrycia.
Ta książka, która z pozoru jest zwykłą zabawką nauczyła bardzo wiele moją Alicję i jestem pewna, ze każdy kolejny tom będzie przez nią równie mile widziany. Już wkrótce Wam o tym opowiem. Teraz jednak polecam tom - Nauka. Na pewno nie pożałujecie :)
Co się dzieje w mojej głowie. Książka z okienkami Alex Frith
9,0
I po raz kolejny zamierzam Wam zaprezentować książeczkę z cyklu "Sprawdźcie sami...". Wiem, że pisałam o niej już nie raz, ale wierzcie mi, że jest o czym więc będę je dotąd chwalić aż zabraknie mi części do opisania i będę zmuszona skończyć. Bo z własnej woli raczej nie zrezygnuję. W końcu moja mała testerka wie najlepiej co jest dla dzieciaczków dobre a co nie, a w tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że książeczki są godne uwagi.
O tej serii wiecie już bardzo wiele. Na przykład to, że są to lektury o bardzo różnej tematyce. Oraz to, że każda z nich zawiera kilkadziesiąt okienek, które dzieciaki uwielbiają otwierać. Pewnie gdzieś tam jeszcze pisałam o tym, że są to lektury wykonane bardzo solidnie. Strony są grube i sztywne, a okienka to dość gruba tektura, więc nie łatwo będzie je zniszczyć. Poza tym są one tak sprytnie wkomponowane w grafikę, że często małemu czytelnikowi zdarza się kilka przeoczyć. I przy kolejnym czytaniu dopiero je odkrywają dzięki czemu zabawa jest jeszcze ciekawsza. Na pewno pisałam Wam już, że okładka książki również jest gruba i twarda. Że rogi stron są zaokrąglone dzięki czemu nie musimy się martwić, że nawet młodsze ciekawskie maluszki zrobią sobie nimi krzywdę. Ale największą zaletą tych lektur jest to, że są one ogromnym źródłem wiedzy dla każdego dziecka.
Tak więc o całej serii wiecie już bardzo dużo. Skupmy się więc na tej konkretnej części. "Co się dzieje w mojej głowie" to zbiór ciekawostek dotyczących naszego umysłu. Na początek więc dowiemy się co to w ogóle jest mózg i jak działa. Jak jest zbudowany, i która część odpowiada za jakie działania. Czy mózg powiązany jest z naszymi zmysłami, a jeśli tak to w jaki sposób. Czy ten niezwykle ważny i ciekawy narząd da się oszukać lub zepsuć. Czy zdarza się, że narząd ten jest taki sam u dwóch osób, czy też każdy z nich jest zupełnie inny oraz wiele wiele więcej ciekawostek.
Tak więc informacji zawartych w ksiązce jest bardzo dużo, a sposób ich przekazania z pewnością spodoba się każdemu dziecku. I już nie będę się tu powtarzać, że wszystko to, to zasługa ukrytych informacji w poszczególnych okienkach. Bo o tym wiecie już doskonale. Ale dodatkowo samo przedstawienie tej trudnej do pojęcia wiedzy jest tak prosty, że nawet przedszkolaki zrozumieją o co w tym chodzi. Nie ukrywam, że ja czytając tę część z moją Alicją nie raz się uśmiałam. Chociażby poznając poszczególne części mózgu czytamy o takich fragmentach jak "katalog główny", "katalog szybkiego dostępu", "firma ochroniarska >Rozsądek