Rozstanie

Tłumaczenie: Katarzyna Mosek
Cykl: Wilcze Oczy (tom 3)
Wydawnictwo: Pi
Ulveoyne
romans, saga norweska
qba5000

Opowieść z czasów Wikingów, kiedy przesądy były silniejsze niż wiara, pełnych barbarzyństwa i przemocy, magii i tajemnic, a także miłości i pożądania. W owych czasach w Norwegii władza zarezerwowana była tylko dla najbogatszych, a człowieczeństwo, godność ludzka zależały tylko od ytgo, czy jest się wolnym lub nie. Ulva ze Stiordalen jest córką niewolników Benni i Kolvego. Niektórzy jednak w...

W owych czasach w Norwegii władza zarezerwowana była tylko dla najbogatszych, a człowieczeństwo, godność ludzka zależały tylko od ytgo, czy jest się wolnym lub nie. Ulva ze Stiordalen jest córką niewolników Benni i Kolvego. Niektórzy jednak w to wątpią, uważając, że prawdziwym ojcem Ulvy musiał być wilk. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć jej lodowato szare i magiczne "wilcze oczy"?

źródło opisu: Pi, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

książek: 2083

Kolejny tom cyklu. Ulva straciła matkę i została wysłana na targ. Po serii nienawiści być może trafi na lepszego pana. Nie wie co ją czeka i zaczynają krążyć wieści o wilku...

Angelika | 2017-06-21
Przeczytana: 2014 rok

Niestety nie będę wydawać opinii dla każdej książki a potraktuję ją jako opinię dla całej sagi, ponieważ pisanie 80 różnych opinii jest ponad moje siły - chociaż może kiedyś się skuszę :)

No więc biorąc pod uwagę całą sagę to jest ona trochę inna od tych, które dotychczas czytałam, mianowicie w pewnym momencie (52 tom), kończy się opowieść o Ulvie, a zaczyna o jej córce Rime, co dość zaskakuje.

Poza tym dość ciekawa, chociaż niektóre wydarzenia trochę naciągane i jakby pisane z musu. Poza tym sagę polecam na nudę. Szybko się czyta, język jest dość znośny, a same książki mimo braku górnolotności potrafią wciągnąć.