Pamięć krwi

Tłumaczenie: Marcin Stopa
Wydawnictwo: Albatros
Blood Memory
LeavesLover

Cat Ferry, dziedziczka południowej fortuny, miała osiem lat, gdy jej ojciec został zamordowany w rodzinnej posiadłości, położonej wśród lasów i mokradeł Luizjany. Cat nie pamięta, co wydarzyło się owej straszliwej nocy. Teraz jednak, ponad dwadzieścia lat później, trafia na trop straszliwej tajemnicy. Przypadkowe odkrycie śladów krwi na dywanie w dawnym pokoju dziecinnym wyzwala to, co dotąd kryła jej podświadomość, skłania do poszukiwania prawdy.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2005

przemocy,
zabójstwach,
samobójstwach,
depresji oraz tajemnicy
Cat- jedna z najlepiej wykreowanych kobiecych postaci w historii literatury,
mocna pierwszoosobowa, zróżnicowana i fascynująca narracja
Połączenie zagdnień wypartych wspomnień,
dentystyki kryminalistycznej,
kazirodztwa i psychologii,
Miks trójwymiarowych postaci,
szybka akcja,
mnogość tematów,

Greg Iles w najlepszej formie,
Powieść z niesamowitą głębią,
poruszająca, szokująca i zmuszająca do refleksji...

Zdecydowanie polecam:)

Marta Kilian | 2014-12-29
Przeczytana: 05 listopada 2014

Trzymająca w napięciu, wartka akcja. Cieszę się, że autorem tego kryminału jest mężczyzna, gdyż postaci są wyraziste, borykają się z najróżniejszymi problemami, a opisane historie są niezwykle realistyczne. Gdyby autorką była kobieta, z całą pewnością główna bohaterka nie borykała się z uzależnieniami, a wątek miłosny przerodziłby się w ckliwy romans.
Zatem Pamięć krwi, to świetna książka, która posiada ciekawe wątki, trzymające czytelnika w niepewności i napięciu. A zakończenie zaskakuje.

Marti | 2014-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Przeczytałem tą powieść jako skrót umieszczony w jednej z książek Reader's Digest.
Oceniam 7,5/10. Ogólny schemat bardzo fajny, interesujący. Dzięki zastosowaniu przez autora narracji w pierwszej osobie, łatwiej było wydawnictwu zrobić skrót. Trzeba przyznać, że te 200 stron małym drukiem nie jest jakimś "ordynarnym" skrótem, ale w mojej ocenie jakiś niedosyt pozostał. Wszystko przez to nie dlatego że wiedziałem że to jest skrót, ale dlatego że przeczytałem pozostałe książki Ilesa i przyzwyczaił mnie do jeszcze większych emocji. Mimo to gorąco polecam przede wszystkim 'W martwym śnie' i 'Anioł z Missisipi".

Zielona | 2014-01-28

Kryminał, sensacja, psychologia - wszystko ze sobą świetne połączone. Książka bardzo mi się podobała.

Klaudia | 2013-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2013

Podoba mi się strasznie ta książka, na pewno jeszcze do niej wrócę. Tak się zaczytałam, że nawet nie zauważyłam, że to już końcówka. Bardzo się wkręciłam, tak jakbym była obok Cat przy jej trudnych chwilach. Smutno mi się zrobiło, gdy Sean wrócił jednak do swojej żony, wiedząc że Cat jest w ciąży, zostawił ją w trudnych chwilach.