Gen X. Pokolenie konsumentów

Wydawnictwo: Rabid
pokolenie x
Mariusz

Gen X to amerykański skrót od nazwy Generation X. W moim rozumieniu to także czynnik wywołujący pewnego rodzaju "genetyczną skazę". Posiadacze owego szczególnego genu mają tendencję do "przeżywania życia we własnej głowie", co owocuje niebezpiecznie dwuznacznym stosunkiem do konsumpcyjnego społeczeństwa, którego są członkami. "Iksy" budują swój światopogląd na fundamentach tworzonych przez media i reklamę. Nie stają się jednak pokornymi zombie, zaś ich pozorna zgoda na konsumpcyjny styl życia nie jest w stanie ukryć faktu, iż w świecie supermarketów pozostają pewnego rodzaju outsiderami, którzy jednak świetnie radzą sobie na "wrogim" terenie.

źródło opisu: http://www.rabid.pl/

źródło okładki: http://www.rabid.pl/