Analiza śledcza i powłamaniowa. Zaawansowane techniki prowadzenia analizy w systemie Windows 7

Tłumaczenie: Grzegorz Kowalczyk
Wydawnictwo: Helion
joly_fh

Kiedy spełni się najgorszy sen każdego administratora i użytkownika, kiedy zostaną przełamane wszystkie zabezpieczenia i intruz dostanie się do systemu, trzeba działać szybko i precyzyjnie. Jednym z kluczowych aspektów jest przeprowadzenie analizy powłamaniowej. Dzięki niej można ocenić skalę szkód i słabe punkty zabezpieczeń oraz podjąć działania mające na celu zapobieżenie takim incydentom w przyszłości.

W Twoje ręce oddajemy kolejne wydanie niezwykłej książki, napisanej przez jednego z najlepszych specjalistów w zakresie analizy śledczej i powłamaniowej. W trakcie lektury zdobędziesz szczegółową wiedzę na temat metod prowadzenia analizy w systemie Windows. Dowiesz się, jak analizować system plików, rejestr oraz logi systemu. Ponadto nauczysz się wykrywać złośliwe oprogramowanie oraz korzystać z usługi VSS. Znajdziesz tu także przydatną listę kontrolną, która pozwoli Ci błyskawicznie wkroczyć do akcji po wystąpieniu włamania. To obowiązkowa lektura dla każdego specjalisty od bezpieczeństwa systemów!

Poznaj najlepsze praktyki:
- reagowania na incydenty
- prowadzenia analizy śledczej i powłamaniowej
- wykrywania złośliwego oprogramowania
- kontroli rejestru systemu

Obowiązkowa lektura dla każdego inżyniera bezpieczeństwa systemów!

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: www.helion.pl