Gotowanie dla dwojga. Książka kucharska. Poradnik bez kantów

Wydawnictwo: Septem
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Rebel | 2019-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2019

Książka nie jest ani jakoś szczególnie dobra czy zachęcająca ale nie jest również tragiczna. Taka po prostu.

Na początku wydaje się bez sensu - po co pisać przepisy dla 2 osób skoro standardowo większość książek daje przepisy dla 4 osób, zatem wystarczy podzielić składniki przez 2. Zatem książka dla ludzi, którzy potrzebują gotować dla dwóch osób i nie lubią liczyć.

Same przepisy są ... Na plus przemawia to że jest ich dużo wiec każdy znajdzie kilka dla siebie. Na minus, przy niektórych ma się deja vu.
W książce nie ma zdjęć potraw (ani jednego), co można potraktować zarówno na plus (brak stresu przy gotowaniu) jak i na minus (brak wizualizacji). Zatem można podsumować, iż jest to bardzo szara powieść o przepisach kulinarnych.

Książka ogólnie dla osób, których nie inspiruje do jedzenia wygląd potrawy lecz jej nazwa.