Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych. Wydanie II rozszerzone

Okładka książki Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych. Wydanie II rozszerzone Marek Skała
Marek Skała Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress

Pierwszy raz mam do czynienia z tym autorem - i na pewno nie ostatni, jeżeli wyda coś co będzie leżało w kwestii moich zainteresowań.
Dużym plusem tej książki jest dla mnie potwierdzanie swoich słów na podstawie cytatów z innych źródeł - pokazuje to, że to nie są widzimisię autora, a coś co uważają przynajmniej dwie osoby za prawdę.
Ostatni rozdział książki dosłownie wbił mnie w fotel. Rozłożenie na czynniki pierwsze kobiet oraz mężczyzn - ich stylu siadania, kładzenia się spać i czym to jest regulowane - jest czymś dla mnie zadziwiającym. Wiedziałem, że psy kręcą się wokół siebie bo były "genetycznie przyzwyczajone" aby ugniatać wysoką trawę do snu. Ale takie systemy behawioralne jakie opisał Autor na podstawie ludzi - to dla mnie prawdziwy kosmos. Najlepsze jest to, że po szybkim przemyśleniu odnajdowałem te rzeczy w swoim stylu życia i swoich zachowaniu - tak jakby Autor mnie bezpośrednio znał.
Jednym słowem - polecam serdecznie tą książkę. Nie jest to typowy poradnik napisany na odwal się, jest to dobrze skomponowana wiedza przedstawiona w krótki i zrozumiały dla odbiorcy sposób.
Jednym słowem Panie Marku - kapelusze z głów!

Ostatni rozdział książki dosłownie wbił...

Marek Skała, którego miałem okazję poznać na jednym ze szkoleń, zdecydowanie lepiej przekazuje swoją wiedzę na żywo. Tę książkę polecam przede wszystkim ludziom, którzy uczestniczyli w jego szkoleniach. W przeciwnym razie sporo treści może okazać się niezrozumiałch.

Jedyną zaletą książki jest to, że odsyła do innych pozycji i autorów, z której czerpie swoją treść (przy okazji ją nieco wypaczając).

Poza tym wszystko jest źle. Autora nie polubiłem, mimo jego usilnej autopromocji. Fatalnie przetłumaczone są różne powiedzenia i zwroty anglojęzyczne, jak również i korespondencja od "guru" wymienionych w książce. Wreszcie wszystkie te różne "buźki :-)", skróty myślowe i język który może się sprawdza gdy jest "mówiony" na szkoleniu, ale nie gdy się do spisze. Niektóre zdania nie mają zwyczajnie sensu. Omijają jakiekolwiek zasady gramatyki. Nawet dedykacja jest tak napisana, że trzeba ją przeczytać trzy razy, żeby zrozumieć że James to nie Kobieta. Dla osoby wyczulonej na jakąkolwiek przyzwoitość językową, ta książka to koszmar.

"Wisienką na torcie" są rysunki p.Mleczko, z tym że wdziałem je już trzysta razy w innym kontekście (czytaj - nie są ryzowane pod tę książkę). Człowiek więc czuje się zwyczajnie po raz kolejny oszukany.

Cytując początek wypowiedzi prof. Zbigniewa Nęcki (z tyłu okładki): "Książka ta jest nowym zjawiskiem w naszej literaturze biznesowej (...)". Oj tak.

bardzo dobra książka. Z humorem i praktycznymi przykładami. Dużo fajnych pomysłów różnych Guru :)
Polecam serdecznie do przeczytania i zastosowania.

Polecam serdecznie do przeczytania i zastosowania.

• Polecane przez J.W.
  • 52 Book Challenge 2018
  • Przeczytane w 2019
  • Empik audio rozwój
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych. Wydanie II rozszerzone