LINQ to Objects w C# 4.0

Wydawnictwo: Helion
4 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

* Co zyskasz, jeśli będziesz korzystać z LINQ? * Jak tworzyć zapytania w postaci równoległej? * Jak przygotować własne rozszerzenia do LINQ?Współczesne systemy wymagają niezwykłej elastyczności, a przy tym muszą powstawać szybko. Klienci nigdy nie mają wystarczająco dużo czasu, żeby spokojnie poczekać na opracowywane rozwiązanie, a do tego wpadają na różne pomysły — w tym zmiany źródeł danych. LINQ to technologia, która pozwala na łatwe pobieranie danych z różnych źródeł dzięki wykonywaniu zapytań podobnych do zapytań SQL. Brzmi dobrze? Tak samo działa!Ta książka porusza zagadnienia związane z jedną z gałęzi LINQ — LINQ to Objects. W trakcie lektury nauczysz się pisać podstawowe zapytania LINQ, filtrować wyniki, zwracać zestawy pogrupowanych obiektów oraz pobierać tylko unikalne wyniki. Ponadto dowiesz się, jak wykorzystać złączenia oraz korzystać z wbudowanych operatorów. Jako że jest to wyjątkowe kompendium wiedzy na temat LINQ to Objects, znajdziesz tu również szczegółowe informacje na temat tworzenia rozszerzeń do LINQ oraz opis zagadnień związanych z przetwarzaniem równoległym. Jeżeli zajmujesz się programowaniem w C# i chcesz skorzystać z nowoczesnych technologii, zainteresuj się tą książką! * Historia LINQ * Podstawowe zapytania - składnia * Filtrowanie wyników - klauzula WHERE * Rodzaje zwracanych wyników * Sortowanie wyników * Grupowanie i łączenie danych * Rodzaje złączeń * Dostępne operatory i ich wykorzystanie * Operacje na zbiorach danych * Tworzenie własnych operatorów * Nowe funkcje w C# 4.0 * Typy dynamiczne w zapytaniach LINQ * Równoległe wykonywanie zapytań * Obsługa błędówWłącz najlepsze wzorce LINQ to Objects do Twojego codziennego programowania!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

qubal | 2018-04-20
Na półkach: Przeczytane, Ksiazki

Pelna bledow, niechlujnie przetlumaczona.

aassosi | 2014-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2014

Krótko, zwięźle i na temat. Polecam