Rośliny cebulowe

Wydawnictwo: Officina Botanica
flora i fauna

W publikacji tej zilustrowano i scharakteryzowano w postaci piktogramów ponad 750 gatunków i odmian roślin cebulowych. Zawartość w wielu wypadkach znacznie wykracza poza ofertę handlową roślin cebulowych w Polsce, prezentując szereg rzadkich roślin, zasługujących na szersze rozpropagowanie i wprowadzenie do powszechnej uprawy. W części opisowej pokrótce przedstawiono morfologię, biologię rozwoju i specyfikę uprawy roślin cebulowych.