Nauka i technologia a kultura

Tłumaczenie: Sylwester Zalewski
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Science and Technology
filozofia i etyka
Aesir

"Z punktu widzenia perspektywy historycznej w kształcie współczesnego człowieka, którego życie całkowicie zdominowały nauki fizykalne i technologia, którego wiedza daje wyraz nieprzeczuwanym możliwościom poznania i panowania nad światem, zawiera się także coś z samej istoty człowieka. W tym, czym człowiek jest obecnie i co może robić, widzimy urzeczywistnienie lub spełnienie tego, czym człowiek był poprzednio lub pragnął być, jak również możemy się domyślać przyszłych kształtów, jakie przybierze".
(fragment Wprowadzenia, s.5)

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX, 1969