Historia ogrodów T .1

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
poradniki

Tom 1 opisuje ogrody od starożytności po późny barok. Uwzględnia dzieje sztuki ogrodowej w Polsce i Europie oraz w ważniejszych ośrodkach na innych kontynentach, ukazując zróżnicowanie dorobku twórczego oraz narastające z biegiem wieków silne wzajemne oddziaływanie. Przedstawia cechy charakterystyczne obiektów ogrodowych różnych epok, zmieniające się trendy w zakresie kształtowania przestrzeni oraz najwybitniejsze parki i ogrody.

Tiamat | 2013-09-14
Na półkach: Przeczytane, Rośliny
Przeczytana: 13 września 2013

Nie jest to książka, którą można przeczytać "na raz". Pełna informacji i szczegółów, ciekawa jeśli kogoś to interesuje, jednak raczej do czytania wybiórczo niż od dechy do dechy:3

VeraSonatti91 | 2016-03-11
katlez | 2015-12-21