8311072043
literatura faktu
jabajbaj

Jest to pierwsza książka poświęcona w całości kobietom-żołnierzom ludowego Wojska Polskiego w latach 1943-1945. Autorka, która sama służyła w 1 armii WP, zebrała bogaty materiał i napisała kiążkę-autentyk, będącą równocześnie i dokumentem, i pasjonującą opowieścią. Przewijają się w niej tragiczne wydarzenia, codzienne sprawy życia frontowego, niepozbawionego także zabawnych epizodów - wszystko to razem składało się na prawdziwy obraz tamtych dni.
Bohaterkami tej żywej i interesującej opowieści są kobiety - dowódcy oddziałów liniowych, oficerowie polityczno-wychowaczy, fizylierki, sanitariuszki i wartowniczki, które pełniły w trudnych warunkach bojowych służbę, nieraz przerastającą ich siły fizyczne.
Emocjonalny stosunek autorki to opisywanych spraw i postaci nie przeszkodził jej w zachowaniu obiektywizmu.

źródło opisu: Obwoluta książki.

źródło okładki: google

Odetta | 2014-07-17