Londyn nad brzegami Tamizy

Wydawnictwo: Videograf II
Londyn, zwiedzanie,
albumy
Alouette

Kolejny album z serii "Pamiątka z podróży", prezentującej najpiękniejsze miasta Europy, poświęcony jest Londynowi. Poznajemy w nim historię stolicy brytyjskiego imperium, której początki sięgają czasów celtyckich, zabytki związane z panowaniem kolejnych monarchów (Tower of London, pałac Buckingham, opactwo Westminster, Windsor, Hampton Court i in.), a także współczesne życie miasta, w którym na każdym kroku tradycja zderza się z nowoczesnością.
Album prezentuje powszechnie znane londyńskie budowle, pałace, pomniki, kościoły, muzea i teatry, stanowiące symbole angielskiej metropolii (m.in. pałac Westminster z wieżą Big Ben, Tower Bridge, katedra św. Pawła, Muzeum Brytyjskie). Odwiedzane i poznawane przez wielotysięczny tłum turystów z całego świata, stanowią one dumę londyńczyków.

źródło opisu: Wydawnictwo Videograf II Sp. z o.o., Chorzów 2008

Darek DTSG | 2013-07-11

Ładnie wydany album z dużą ilością zdjęć miasta i miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów z całego świata . Dostałem w prezencie po powrocie z tego urzekającego miasta :)