W krainie bajek

Tłumaczenie: Leszek Kwiatek
Wydawnictwo: Muza
Ula

Zbiór trzynastu przepięknie ilustrowanych bajek. Najmłodsie Czytelnicy znajdą w nich między innymi bajki o Cudownej lampie Aladyna, Syrence, Gęsiareczce, Alicji w krainie czarów...

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

kocham_cie | 2016-01-15
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu

To była moja ukochana książka. Cudownie kolorowa i wygodna w czytaniu przez dziecko :)

Solyenna | 2014-08-27
Przeczytana: 1992 rok

Dostałam drugie wydanie tej książki- ok. 1992 r. Było grube, lakierowane, a na każdej stronie ilustracje... i ta kreska- niepodobna do niczego co znałam. Teraz, nie wzbudziłoby entuzjazmu- ot, kolejna książka dla dzieci. Wtedy....ehhh, wtedy było to dla mnie zaproszenie do wielkiego świata, powiew makdonaldowego luksusu "żeojeju"! Nowe, nowe szło.

Byłam dumną właścicielką najpiękniejszej książki na podwórku- wynosiłam ją na ławkę, żeby wszystkie dzieciaki z bloków mogły się nią też nacieszyć.... aaaa tam, "nacieszyć", tak sobie napisałam. Naprawdę chodziło oczywiście o pokazanie statusu i ugruntowanie silnej pozycji na podwórku- można było zrobić to cukierkami pudrowymi, spódnica "lambadówą", bądź czymś innym z nowego, błyszczącego świata- ja byłam kimś, miałam RÓŻOWĄ LAKIEROWANĄ książkę!

I ten kolor....mózgi małych dziewczynek są różowe, nawet w ciężkich i bidnych czasach.

A zawartość- oprócz walorów "dla oka"? Zbiór kilku bajek, praktycznie streszczonych. Zresztą to...

dotaxa | 2013-07-21
Przeczytana: 1994 rok

Krótkie bajeczki, większość szczegółów pominięta. Dobre dla 2-3 latków.